Avrupa

AB 2020 Bütçesinde Türkiye’ye Yapılacak Yardımda Kesintiye Gitti

UHA HABER / Avrupa Birliği, 2020 yılı bütçesinde Türkiye’ye yapılan mali destekte 85 milyon Euro kesintiye gitme kararı verdi. Birliğin 2020 bütçesi üzerine yapılan görüşmeler sonuçlandı ve toplam 153 milyar 600 milyon Euroluk bütçe üzerinde uzlaşma sağlandı.

tüha haber kiev haberleri ile ilgili görsel sonucu

2019 yılına göre yüzde 3,4’lük bir artış sağlanan bütçede hedefin, büyüme rekabet, iklim değişikliğiyle mücadele, güvenlik ve göç gibi konular olduğu belirtildi. Bu yılki bütçede iklim değişikliğine ayırılan pay yüzde 21 oldu.

Avrupa Komisyonu tarafından yapılan bütçeye ilişkin açıklamada, Türkiye’nin birliğe ön kabulü noktasında sağlanan mali destekte geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kesintiye gidildiği ifade edildi.

Komisyon, 2020 bütçesinde Türkiye’ye yapılacak mali yardımlarda, 85 milyon Euroluk kesintiye gidileceğini açıkladı. Bu kararın gerekçesi olarak da Türkiye’nin Avrupa Birliği değerlerinden daha da uzaklaşması gösterildi.

Avrupa Birliği 2019 yılı bütçesinde de Türkiye’ye sağlanan mali destekte, 150 milyon Euro’ya yakın bir kesintiye gitmişti.

Öte yandan Suriye ve göç konusunda yapılacak çalışmalara dair bütçeye katkı sağlandığına, Balkan ülkelerine desteğe ayrılan payın da arttırıldığına dikkat çekildi.

BRÜKSEL, VOA, UHA HABER 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında.. 

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir