Türkiye

87’nci İzmir Enternasyonal Fuarı

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, bugün kapılarını açacak olan87’nci İzmir Enternasyonal Fuarı’yla ilgili (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’na değerlendirmede bulundu.

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, ile ilgili görsel sonucu

Mahmut Özgener, İzmir Enternasyonal Fuarı’nın İzmir için çok önemli bir değer ve Türkiye fuarcılığının yapı taşı olduğunu vurgulayarak, birçok yeniliğin bu fuar sayesinde tanındığını, 87 yıllık bu tarihsel yolculukta ticaret adına çok önemli faaliyetler gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Geçmişi bu denli eskiye dayanan fuarların sayısının dünyada oldukça az olduğuna da dikkat çeken Özgener, “Hem Türkiye’nin hem Dünya’nın tarihî pek çok olayına şahitlik etmiş büyük bir organizasyondur İzmir Enternasyonal Fuarı. Biz İzmirliler olarak böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Bu önemli organizasyon, bugün de siz dostlarımızla buluşmamızı sağladı. Afrika’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Balkanlara kadar yabancı dostlarımızı İzmir’de görmek bizim için büyük mutluluk” dedi.

İlgili resim

“YETER Kİ DAHA FAZLA BİR ARAYA GELELİM”

Fuar için kente gelen konukları İzmir’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını kaydeden Özgener, bu yılki fuarın temasının teknoloji olduğunu anımsattı.

İzmir’in teknoloji ve teknolojik alt yapı yatırımlarına önem veren bir kent olduğunu belirten Özgener, “Sizlerle yapacağımız yüz yüze görüşmelerde özellikle teknoloji alanında nasıl işbirliği yaparız, güçlerimizi nasıl birleştiririz, bunları konuşmak dileğindeyiz. Peşinen ifade etmek isterim ki, biz İzmir Ticaret Odası ve tüm İzmir kenti olarak her türlü işbirliğine hazırız. Burada bulunan yabancı dostlarımızın temsil ettiği tüm ülkeler, temsil ettiğimiz büyük ticaret camiası için hedef pazarlardır. Hepinizle yapacak işimiz, paylaşacak fikirlerimiz ve potansiyel işbirliği konularımız var. Yeter ki birbirimizle daha çok iletişim kuralım, daha fazla bir araya gelelim” dedi.

Özgener, sözlerinin sonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, fuarın güvenliğini sağlayan İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne ve Ticaret Bakanlığı’na da teşekkür etti.

İlgili resim

KOCAOĞLU: KRİZDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yaptığı değerlendirmede da, İzmir’in yatırım, ticaret ve turizm olanaklarını anlatarak fuarcılıkta önemli bir misyona sahip olan kentin tecrübesine dikkat çekti.

Fuarların aynı zamanda dünya barışına da eşsiz katkılar sağladığına işaret eden Kocaoğlu, “İzmir yatırım için dünyada en iyi iklimlerden biridir. Yetişmiş insan gücü, doğal güzellikleri ve yaşam standardıyla. Bugün ülkemizdeki ekonomik kriz bizim tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka ve mutlaka yeneceği ve bu krizden güçlenerek çıkacağı inancımız tamdır. Çalışma azmimize ve ülkemize çok ama çok güveniyoruz. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın tüm katılımcılar için bol kazançlı geçmesini, bölge ve dünya barışına katkıda bulunmasını diliyorum” dedi.

HABER : Ataner YÜCE

İZMİR, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir