Magazin

71. Emmy Ödülleri: Game of Thrones dizisine en iyi drama ödülü

UHA HABER / Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘Televizyonun Oscarları’ olarak nitelendirilen 71. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu.

Mustafa Kemal ATATÜRK32 dalda aday gösterilen “Game of Thrones” Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde’deki Microsoft Tiyatrosu’nda düzenlenen 71. Emmy Ödül Töreni’nde “En İyi Drama Dizisi” ödülüne layık görüldü. Peter Dinklage, Games of Thrones dizisindeki performansı nedeniyle “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” (Drama) ödülünü aldı.

‘En İyi Komedi Dizisi’ ödülünü ‘Fleabag’ alırken ‘Chernobyl’ de ‘En İyi Mini Dizi’ ödülüne layık görüldü.

Emmy Ödülü kazanan yapımlardan bazıları şöyle :

En İyi Drama: “Game of Thrones”

En İyi Komedi: “Fleabag”

En İyi Erkek Oyuncu, Drama: Billy Porter, “Pose”

En İyi Kadın Oyuncu, Drama: Jodie Comer, “Killing Eve”

En İyi Erkek Oyuncu, Komedi: Bill Hader, “Barry”

En İyi Kadın Oyuncu, Komedi: Phoebe Waller-Bridge, “Fleabag”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Drama: Peter Dinklage, “Game of Thrones”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Drama: Julia Garner, “Ozark”

En İyi Mini Dizi: “Chernobyl”

WASHINGTON, EuroNews, UHA Haber Ajansı

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci) Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Medya ve İletişim eğitimi almaktadır. Kısa bir süre eğitim alanında görevlerde bulundu. Uluslararası bir prestij kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları'nda kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, gastronomi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, sanat tarihi, ekoloji, geleneksel ve tamamalayıcı tıp ve mimari ilgi alanlarıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir