Türkiye

Ersoy, ‘kişisel hesabını” kamu gücüyle mi görüyor?

UHA HABER / Bakan Ersoy’un TÜRSAB’a ve Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın şirketine denetim göndermesi, turizm sektöründe tedirginlik yarattı. Ersoy’un turizmci rakipleri, “Bakan, kamu gücünü kişisel hesaplaşmasında kullanıyor” dedi…

Turizm sektörü, uzun zamandır TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasındaki gerilimi konuşuyordu.

Bakanlığın, TÜRSAB’a ve Firuz Bağlıkaya’nın müze mağazalarını işleten şirketi AKG’ye müfettiş göndermesi, kulislerde konuşulan gerilimin su yüzüne çıkması olarak yorumlandı.

Firuz Bağlıkaya’ya karşı muhalefeti birleştirdi iddiası…

TÜRSAB genel kurulunda, Firuz Bağlıkaya’ya karşı muhalefeti birleştirmek için makamında görüşmeler yaptığı, hata bu konuda eski başkan Başaran Ulusoy’la da görüştüğü belirtilen Ersoy’un, Bağlıkaya’nın birleşen üç adaya karşı tarihi bir zafer kazanmasını hazmedemediği ve çözümü, TÜRSAB ile Bağlıkaya’nın şirketine denetim göndermekte bulduğu dile getiriliyor.

Ulusoy dönemi için harekete geçmemişti!

Müze biletlerinde yolsuzluk yapan Başaran Ulusoy yönetiminin TÜRSAB’da yaptıklarının incelenmesi için harekete geçmeyen Bakanlığın, ibra olmuş mevcut yönetimi ve başkanının şirketini teftiş etmekteki “aşırı istekli” davranışı; kulislerde, Bakan Ersoy’un Bağlıkaya’dan intikam alma gayreti olarak yorumlandı.

“Azarlayan Bakanla” sektörün arası iyice açıldı!

Daha önce birçok farklı toplantıda, sektör temsilcilerini azarladığı bilinen Bakan Ersoy’un, eski yol arkadaşı Firuz Bağlıkaya’yla da köprüleri atması, “turizmci bakanla” sektör arasındaki bağların artık tamir edilemez bir şekilde kopuşu olarak yorumlanıyor.

Mehmet Nuri Ersoy, TÜRSAB seçim kampanyalarında, Firuz Bağlıkaya’nın liderliğini yaptığı gurupta aktif olarak görev almıştı.

[UHA Haber Ajansı, 12 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir