Gündem

Bakan Gül: O eve yazılan yazı hepimizin evine yazılmıştır

UHA HABER / Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İzmir’deki provokasyonla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Bunu şiddetle, nefretle kınıyoruz”

Olayın asla kabul edilemeyeceğini belirten Bakan Gül şunları söyledi:

“Bunu şiddetle, nefretle kınıyoruz. 26 Kasım tarihi itibarıyla da olay gerçekleştikten sonra İzmir Cumhuriyet Başsavcılığımız soruşturma açmıştır. Kolluk kuvvetlerimiz de her türlü incelemesini yapmaktadır, bu işi yapan ya da yaptıranların kişi ya da kişilerin tespiti yönünde titiz bir çalışma devam etmektedir.”

“O eve yazılan yazı hepimizin evine yazılmış yazıdır”

Kişi ya da kişilerin tespit edilmesi durumunda gerekli cezanın verileceğinin altını çizen Gül şu ifadeleri kullandı:

“Emniyet güçlerimiz bunu tespit ettiğinde hukuk bunun cezasını verecektir. O eve yazılan yazı hepimizin evine yazılmış yazıdır. Çünkü Türkiye 82 milyon hepimizin evidir ve o hanenin içinde Alevi, Kürt, Sünni, zengin, fakir fark etmez herkesin hukuku, hukuk devleti olan bu ülkeye emanettir.”

[UHA Haber Ajansı, 30 Kasım 2019]

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir