Gündem

PKK uğruna

UHA HABER / Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Başkanı Doç. Dr. Ufuk Ulutaş, Batı’nın PKK için göze aldıklarının akıllara durgunluk verdiğini hatırlatarak, her ne kadar PKK’yı terör örgütleri listesine aldılarsa da şimdiye kadar PKK’yla mücadelede Türkiye’nin yanında yer almadıklarını söylemenin mümkün olduğunu açıkladı.

Doç. Dr. Ufuk Ulutaş, “Türkiye’nin her terörle mücadele operasyonuna savunma sanayiinde yeni ambargolarla cevap verdiler. Aslında senelerdir şu mesajı veriyorlar: PKK bir terör örgütü olabilir ama Türkiye PKK’yla mücadele etmesin” dedi.

Doç. Dr. Ufuk Ulutaş, ile ilgili görsel sonucu“Bir çokları bir konuyu çok hızlı geçiyor” diyen Başkan Doç. Dr. Ufuk Ulutaş,  başta ABD’den bir kitle olmak üzere Fransa’nın da yoğun bir şekilde içerisinde olduğu bir koalisyonun senelerdir PKK’ya açık destek vermediğini ve bu destek eğitiminin, silahı, altyapı hizmetlerini ve diğer lojistik hizmetlerini içerdiğini söyledi.

Doç. Dr. Ufuk Ulutaş, Teröre verdikleri açık desteğe rağmen Türkiye’nin terörle mücadelesine söz söyleme hakkını kendinde görmelerinin de işin garabeti olduğuna dikkat çekerek, Yavuz hırsız misali okların suçludan mağdura çevrilmeye çalışıldığını ve İlginç bir şekilde bu koalisyonun PKK’nın ırkçı gündemini gerçekleştirmeyi kendilerine vazife edinmiş durumda bulunduğunu ifade etti.

“Bu vazifeyi gerçekleştirmek için kat etmeyecekleri yol yok neredeyse” diyen Doç. Dr. Ufuk Ulutaş, “Örneğin müttefik kavramının içerisini boşalttılar geçtiğimiz birkaç sene içerisinde. Müttefik diye her ağızlarını açtıklarında maalesef bu sıfatı PKK’ya yakıştırdılar, NATO müttefiklerinden çok. Washington’da bir kitle senelerdir bunu bilinçli bir şekilde yapıyor. Amerikan basınında sıklıkla kullanılan “müttefikimizi terk etmeyelim” çağrıları normal şartlar altında “Türkiye’ye sonuna kadar destek verelim” anlamına gelmesi gerekiyor. Fakat PKK’ya müttefik diyecek kadar düştüler” ifadesini kullandı.

Doç. Dr. Ufuk Ulutaş, PKK’nın beşinci sınıf propaganda görüntülerini ve metinlerini hakikatmış gibi uluslararası camiaya yaydıklarına vurgu yaparak, “PKK’dan gelen her haberi gerçek kabul ettiler. Sanki bir ahlaki üstünlüğe sahipmişler gibi terör örgütünün argümanlarını Türkiye‘ye karşı siyasi baskı aracı olarak kullandılar” dedi.

Şimdi de PKK’dan geriye ne kaldıysa onu belki canlandırırız umuduyla ulus devlet kavramını bile tartışmaya açtıklarını söyleyen Doç. Dr. Ufuk Ulutaş, “Foreign Policy gibi sıklıkla terör örgütlerinin yazılarını yayınlayan mecrada “PKK ulus devletin kurbanı oldu, artık ulus devletinden daha farklı düzlemlerde düşünmemizin vakti geldi” çağrıları yapmaya başladılar” değerlendirmesinde bulundu.

Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Başkanı Doç. Dr. Ufuk Ulutaş, “PKK terörüne verdikleri desteğin başlarına açacakları hukuki ve güvenlik sorunlarıyla yüzleşmek zorunda kaldıklarında iş işten geçmiş olabilir. Bırakın müttefiki, hukuk tanıyan herhangi bir devlet olarak hareket etmeleri bile yeter” şeklinde kaydetti.

HABER : Ataner YÜCE

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir