Şehir Haberleri

46. Türkiye Paraşüt Şampiyonası tamamlandı

İzmir’in Selçuk ilçesinde Türk Hava Kurumu (THK) koordinesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri desteğiyle Selçuk Efes Havalimanı’nda gerçekleşen  46. Türkiye Paraşüt Şampiyonası  tamamlandı.

İlgili resim

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Muhabiri Nurettin Süslü‘nün haberine göre, Selçuk-Efes Havaalanı’ndaki iki gün yapılan organizasyona 22 takım ve 110 yarışmacı katıldı.

Türk Hava Kurumu (THK) koordinesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri desteğiyle gerçekleşen  46. Türkiye Paraşüt Şampiyonası’nın ilk gününde takımların uçağa binme sırası, kura ile belirlendi ve daha sonra resmi antrenmanlar yapıldı.

Fikret Söğüt, ile ilgili görsel sonucu

THK Efes Uçuş Okulu Müdürü Fikret Söğüt

THK Efes Uçuş Okulu Müdürü Fikret Söğüt, etkinlikten sonra şampiyona ile ilgili görüşlerini arkadaşımız Nurettin Süslü’yle paylaştı.

46. Türkiye Paraşüt Şampiyonası’n’ün verdiği bilgiye göre, bu yıl 46.sı düzenlen  şampiyonanın iki kategoride yapıldığı açıkladı.

Şampiyonanın 15 Eylül’e kadar devam ettiğini belirtten Fikret Söğüt, yarışların hedef ve formasyon olmak üzere iki kategoride  gerçekleştirildiğini söyledi.

İlgili resim

Fikret Söğüt,yarışmanın ilk günü Ermeni asıllı Türk besteci, şarkıcı ve piyanist  sanatçı Hayko Cepkin’in de Şampiyonaya yarışmacı olarak katıldıldığını belirtti.

THK Efes Uçuş Okulu Müdürü Fikret Söğüt, bu yıl 46. Türkiye Paraşüt Şampiyonası’na ilginin yoğun olduğunu hatırlatarak, formasyon kategorisinde 4 kişinin havada birbirine tutunmak suretiyle kura ile belirlenmiş hareketleri seri vaziyette yaptıklarını ve Cumartesi günü de dereceye girenlere madalyalarının verildiğini açıkladı.

Selçuk Efes Havalimanı ile ilgili görsel sonucu

Hayko Cepkin’in Paraşüt sporuna 2010 yılında başladığını hatırlatan  Fikret Söğüt, Cepkin’in 8 senelik paraşütçü olduğunu dile getirdi.

hayko zeytinli festivali ile ilgili görsel sonucu

THK Efes Uçuş Okulu Müdürü Fikret Söğüt, Hayko Cepkin’in geçtiğimiz haftalarda Balıkesir’de gerçekleştirilen Zeytinli Rock Festivali’ndeki konser öncesi Türk Hava Kurumu’na ait uçaktan paraşütle 267.atlayışıyla bir atlayış  yaparak festival alanına indiğini söyledi.

Hayko Cepkin de, her şampiyonanın kendileri için ayrı bir heyecan ve  keyifli bir buluşma günü olduğunu belirterek, her şampiyonanın tadını arkadaşlarıyla eğlenerek çıkardığını kaydetti..

Selçuk Efes Havalimanı ile ilgili görsel sonucu

Selçuk Efes Havalimanı

Selçuk Efes Havalimanı, Ege Bölgesi’nde yer alan bir kıyı ve liman şehrimiz İzmir iline bağlı Selçuk’ta bulunuyor. Selçuk Efes Havalimanı’nın yönetimi ve denetimi Türk Hava Kurumu’na ait.

İzmir Merkez’inden yaklaşık 85 km güneyinde olup dünyaca ünlü ve tarihi Efes Antik Kenti’nin de yanında yer alan havalimanı 1993 yılından beri hizmet veriyor..

İlgili resim

 

Selçuk Efes Havalimanı ultralight uçuşlarda, paraşüt atlayışlarında ve hem özel hem de ticari uçuş eğitimi faaliyetlerinde kullanılan bir havalimanı olma özelliği de taşıyor.

HABER : Nurettin SÜSLÜ

İZMİR (Selçuk), UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir