Gündem

4,3 milyon öğrenci derslerini TRT İzle’den takip etti

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / Uzaktan eğitim için hazırlanan TRT EBA TV, TRT İzle uygulamasından da takip edilebiliyor. İlk iki günde 4,3 milyon kişi web sitesini ziyaret etti, 800 bin kişi ise uygulamayı kullandı.

Uzaktan eğitimde ilk ders pazartesi günü başladı. Milyonlarca öğrenci koronavirüs tedbirleri kapsamında derslerini evlerinde işliyor.

TRT EBA TV’nin 3 kanalı üzerinden kesintisiz yayın yapılırken, TRT İzle‘den de yayınlar internet ortamında devam ediyor.

Bu kapsamda ilk iki günde 4,3 milyon kişi TRT İzle’yi ziyaret etti. Site toplam 53 milyon sayfa görüntülenmesine ulaştı. Toplam izlenme süresi ise 2,5 milyon saati geçti.

800 bin kişi ise TRT İzle’nin mobil uygulamasını kullandı. Mobil uygulamada 23 milyon sayfa görüntülenmesi ve 3, 5 milyon saat izleme rakamına ulaşıldı.

TRT-EBA TV’nin frekans bilgileri 

[UHA Haber Ajansı, 26 Mart 2020]

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir