Gündem

KKTC Başbakanı Tatar, ‘Biz bir millet, üç devletiz’

TÜHA HABER / KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Azerbaycan Milletvekili, Azeri Avrupa Parlamentosu Üyesi Nagif Hamzayev’i kabul etti.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Muhabiri Veysel KAVRAYAN’ın Lefkoşa’dan bildirdiğine göre, Başbakanlık Şeref Salonu’nda yer alan kabulde, Azerbaycan Milletvekili Hamzayev’e heyeti de eşlik etti.

Başbakan Ersin Tatar, Azerbaycan heyetini kabulünün Başbakan olarak yaptığı ilk kabul olduğunu belirterek, bundan şeref duyduğunu söyledi.

Azerbaycan Milletvekili Hamzayev de, Başbakan Tatar’a başarılar dileyerek tebrik etti, “Yavru vatan için hayırlı olsun” dedi.

Hamzayev, Azerbaycan devletinin 101’inci yılını önceki gün Bakü’de kutlandıklarını hatırlatarak, KKTC’de de kutlamaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Başbakan Ersin Tatar da yaptığı konuşmada,  “Azerbaycan’ı çok seviyoruz, yakın hissediyoruz. Biz bir millet, üç devletiz. Azerbaycan ile ilişkilerimizin ve kültürel bağlarımızın gelişmesine önem veriyoruz. Azerbaycan’ın 101’inci yılını kutlarım” dedi.

Başbakan Tatar, Türkiye Cumhuriyeti, KKTC ve Azerbaycan’ın hep birlikte mücadeleyle daha güzel günlere kavuşacağına inancını belirterek, şöyle konuştu:

“Dayanışma ve birlik içinde olmamız bizi daha güçlü yapar. Yeni dönemde Anavatan Türkiye ve Azerbaycan ile ilişkiler daha da iyiye gidecek, gelişecek, güçlenecek.

Yeni dönemde karşılıklı öğrenci, ticaret, siyaset ilişkileriyle yakınlık gelişeceğine inanıyorum. Azerbaycan yetenekli bir halk, yeni yaşında daha da güçlenip halkına hizmet vereceğine inanıyorum. Bu dönemde birbirimize destek olup güçlenmemiz önemli.”

Başbakan Tatar, bunun ilk kabulü olduğunu ve çok anlamlı bir ziyaret olduğunu belirterek, bu gece düzenlenecek etkinliğe katılmaya çalışacağını söyledi.

HABER : Veysel KAVRAYAN

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / LEFKOŞA

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir