Kültür-Sanat

Seka Tarihi Türk Musikisi Ney Topluluğu Konseri

UHA HABER / Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Tarihi Türk Musikisi Ney Topluluğu, Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde Şef. Dr. Erdoğan Akkanat yönetiminde konser verdi.

Kocaelili sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Tarihi Türk Musikisi Ney Topluluğu’n konser programının açılışını Genel Koordinatör Fazile Özkurt yaptı.

AKKANAT’IN BESTELERİ

Fazile Özkurt’un yaptığı açılış konuşmasında, Ney’in hem kültürümüz hem de sanat dalları arasındaki özel bir yeri bulunduğunu ve katılımcılara keyifli bir gece dilediğini söyledi.

Birbirinden yetenekli neyzenlerin, Şef. Dr. Erdoğan Akkanat yönetimindeki konserinde, 11 eserin seslendirildiği konserde Şef. Dr. Erdoğan Akkanat’ın besteleri de yer aldı.

KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Barış, Yusuf Ziya Uludüz ve Mehmet Akif Şen’in, meclis üyeleri katıldı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /  KOCAELİ

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir