Gündem Şehir Haberleri

40 yıllık özlem sona erdi

Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Kültür Dayanışma Derneği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ağırladı.

Başkan Karaosmanoğlu’nun Gölcük’teki programında bu kez STK’ları  da vardı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Başkan Karaosmanoğlu’nun ziyaretiyle,Dernek Başkanı Hasan Basri Başbay ve yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda tarihe damgasını vuracak konu da çözüme ulaştı.

Gölcük -İznik karayolu yolu, normal güzergah takip edildiğinde yaklaşık 110 Km.

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, yıllardır özlemle beklenen 1999 depreminde yolların kapalı olması nedeniyle kullanılan Gölcük-İznik arasındaki “SİNAPLI” olarak adlandırılan bağlantı yolunun genişletilerek asfaltlanması için Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde gerçekleşeceği müjdesini verdi.

Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Kültür Dayanışma Derneği, Karaosmanoğlu, bu yolun asfaltlanmasından sonra Gölcük – İznik arasının 53 km’ ye düşeceğini bildirdi.

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi kendi sınırları arasındaki mesafeyi de tamamen tamamlayacağı yönündeki yazışmaların yapıldığını ve bu yolun 2018 yatırım programına aldıklarını da belirtti.

Bu karar Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Kültür Dayanışma Derneği yöneticilerini son derece memnun etti.

Dernek merkezinde yaklaşık 45 dakika kalan Başkan Karaosmanoğlu’nun beraberinde Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp,Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci,Belediye Meclis Üyeleri Fikret Ormancıoğlu, Kadir Özdemir,Kuaförler Odası Başkanı Mevlüt Gül ,İlçe yöneticileri de hazır bulundu.

Artvinliler Batum Havalisi Fedarasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu yönetim kurulu üyeleri Fuat Ellibeş,Ayhan Ayyıldız ve Selçuk Çelebi Başkan Hasan Basri Başbay’ı yalnız bırakmadı.

KOCAELİ (Gölcük), UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Çeto kebap

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir