Şehir Haberleri

40 ton atık İstanbullulara 92 bin lira kazandırdı

UHA HABER / İstanbul’da metro ve okullara yerleştirilen akıllı geri dönüşüm konteynerleri ile 40 tonun üzerinde plastik atık geri dönüşüme yollandı. Akbillere de 92 bin 780 lira yüklendi.

İstanbul geri dönüşümü çok sevdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından metro ve okullara konulan akıllı geri dönüşüm konteynerleri sayesinde, İstanbullular akbillerine tam 92 bin 780 lira yükledi.

Doğaya katkısının yanı sıra akıllı geri dönüşüm konteynerleri ulaşımı da daha ucuz hale getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi projeyi yaklaşık 6 ay önce başlattı. 3’ü metro istasyonları 97’si okullara olmak üzere toplam 100 geri dönüşüm konteyneri şehirde yerini aldı. Proje büyük ilgi gördü.

Toplam ağırlığı 36 bin 930 kilogram olan 1 milyon 841 bin plastik şişe geri dönüşüme gönderildi. 3 bin 844 kilogram metal kutu da akbilleri doldurmak için konteynerlere atıldı.

Akıllı konteynerlere atılan her yarım litrelik plastik su şişesi için İstanbulkart’a 3 kuruş yükleniyor. Küçük boy metal içecek kutularıyla ise 7 kuruşluk yükleme yapılabiliyor.

Haber: Çağla Gül Tuncer

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / İSTANBUL, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir