Eğitim

Panel:Türkiye’de Yükseköğretimin Uluslararasılaşması

UHA Haber / SETA bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından ‘Türkiye’de Yükseköğretimin Uluslararasılaşması’ konulu panel, 12 Şubat Salı günü saat 14.00’de Ankara’da yapılacak.

Mustafa Kemal ATATÜRKPanelle ilgili olarak Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından verilen bilgiye göre, Uluslararası hareketlilik, günümüzde akademik hayatın oldukça önemli bir parçası haline geldi. Son dönemde ulaşım ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler bu hareketliliğin hızlanmasına yardımcı oluyor.

Uluslararasılaşma, üniversitelerin öğretim, araştırma ve kamu hizmeti işlevlerine hitap ediyor. 2015-2016 verilerine göre, Türkiye’de uluslararası akademisyen sayısı 3 bin 144’e ve uluslararası öğrenci sayısı 108 bin 76’ya ulaştı.

Uluslararasılaşma, üniversite yönetimleri, yükseköğretim politika belirleyicileri ve hükümetler tarafından akademik, ekonomik, kültürel/sosyal ve politik sebeplerle arzu ediliyor.

Türkiye yükseköğretiminin uluslararasılaşma alanını güçlendirmek, Türkiye’deki uluslararası akademisyenlerin sayısını artırmak ve Türkiye’nin uluslararası akademisyenlerden daha çok kazanım edinmesini sağlamak adına politikalara ihtiyaç duyuluyor.

Bu bağlamda SETA’da gerçekleştirilecek olan panelde yükseköğretimde uluslararasılaşmanın Türkiye’deki mevcut durumu, geliştirilmeye açık yönlerine yönelik atılabilecek adımlar değerlendirilecek.

Panel: Türkiye’de Yükseköğretimin Uluslararasılaşması

PANEL : Türkiye’de Yükseköğretimin Uluslararasılaşması


  • Tarih : 12/02/2019
  • Saat :14:00 : 16:00
  • Yer : SETA Ankara
  • Bitiş  : 12/02/2019
  • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankara/Ankara

  • Moderatör : Atilla Arkan, SETA
  • Konuşmacılar :Prof. Dr. Rahmi Er, YÖK Başkan VekiliProf. Dr. Muzaffer Elmas, YÖK Kalite KuruluDoç. Dr. Fatma Nevra Seggie, Boğaziçi ÜniversitesiÖğretim Görevlisi Dr. Hakan Ergin, İstanbul Üniversitesi

ANKARA, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir