Spor

2021 UCİ Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası Aşkabat’ta yapılacak

2021 yılında UCİ Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta yapılacak.

Elimi BırakmaUluslararası Bisiklet Birliği (UCİ) Başkanı David Lappartient, Türkmenistan’ın önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını açıkladı.

1-10 Kasım tarihlerinde Dünya Halter Şampiyonası’nı düzenleyecek olan Türkmenistan, son yıllarda ev sahipliğini yaptığı dev uluslararası spor organizasyonlukları ile spor ülkesi konumunu ve saygınlığını kat be kat arttırdı.

2021 yılında sporun başka bir dalında uluslararası şampiyonaya ev sahipliği yapacak olan Türkmenistan, Aşkabat’taki Olimpiyat Kompleksi’ndeki 6 bin seyirci kapasiteli velodromda Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası’nı gerçekleştirecek.

Türkmenistan Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak 3’ncü Asya ülkesi olacak. Daha önce bu yarışlar Japonya’nın Maebasi ve Çin’in Hong Kong kentlerinde yapılmıştı.

Türkmenistan’da son yıllarda bisiklet sporu daha yaygın duruma geldi. Türkmenistan’ın girişimiyle 3 Haziran Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Bisiklet Günü olarak kutlanmaya başlandı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir