Gündem

2019’da 373 bin 468 düzensiz göçmen yakalandı

UHA HABER / İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “2019 yılında 373 bin 468 düzensiz göçmen yakalandı. Bunların 171 bin 967’si ülkelerine gönderildi.” dedi.

TRT Haber’de yer alan haberde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis İçişleri Komisyonunda “Türkiye’de Göç Yönetimi” sunumu yaptı, düzensiz göçle ilgili son bilgileri paylaştı.

Soylu, Türkiye’de 5 milyon 74 bin yabancı olduğunu söyledi.

Düzensiz göçle mücadelede gelinen durumu anlatan Soylu, 2019 yılında 373 bin düzensiz göçmen yakalandığını, 171 bin kişinin ülkelerine gönderildiğini kaydetti.

Bakan Soylu, geçici koruma altındaki Suriyelilerin sayısının 3 milyon 680 bin olduğunu belirtti.

Soylu, son günlerde kamuoyunda yer alan “Uyum Strateji Belgesi” ile “Ulusal Eylem Planı”nın Suriyeliler için değil, Türkiye’deki diğer yabancılar konusunda kamu hizmetlerinin planlanması amacıyla hazırlandığını ifade etti.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir