Kültür-Sanat

2019 yılı Oscar adayları açıklandı

UHA Haber / Bu yıl 91. kez verilecek olan Oscar Akademi Ödülleri adayları açıklandı. Roma ve The Favourite (Sarayın Gözdesi) filmleri 10 ayrı dalda Oscar’a aday gösterildi.

2019 yılı Oscar adaylarının açıklanmasıyla gözler adaylara çevrildi.

Alfonso Cuaron’un Roma filmi ile Yorgos Lanthimos’un The Favourite (Sarayın Gözdesi) filmi 10 dalda aday gösterilerek rakiplerine fark attı.

Ünlü yönetmen Spike Lee ise ilk kez en iyi yönetmen dalında Oscar adayı oldu. Spike Lee, BlacKkKlansman filmiyle yarışacak.

Bu yılın sürprizlerinden biri de müzik ağırlıklı filmler oldu. Müzik dünyasının yıldızı Lady Gaga, “A Star Is Born, Bir Yıldız Doğuyor” filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu ödülünü kucaklamaya çalışacak.

Ünlü müzik grubu Queen’i ve ölen solisti Freddy Mercury’i anlatan Bohemian Rhapsody filmi de en iyi görüntü ve en iyi erkek oyuncu ödülü için yarışacak.

ABD eski Başkanı George Bush’un Yardımcısı Dick Cheney’nin hayatını anlatan Vice filmi de birçok dalda altın heykeli almaya çalışacak.

Kaynak: TRT Haber 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir