(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Su ürünlerinde iyi tarım uygulamaları desteği

Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları destek miktarı kilogram başına 25 kuruş olarak tespit edildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak, 1 Ocak 2017’den geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Geçen yılın haziran ayında 2017 yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Bakanlar Kurulu kararı […]

Su ürünlerinde iyi tarım uygulamaları desteği
13 Ocak 2018 - 0:26 'de eklendi ve 99 kez görüntülendi.

Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları destek miktarı kilogram başına 25 kuruş olarak tespit edildi.

Aslan AilemGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak, 1 Ocak 2017’den geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Geçen yılın haziran ayında 2017 yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Bakanlar Kurulu kararı ile su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları destekleme ödemesi yapılmasına karar verildi.

Bu kapsamda hazırlanan ve bugün yayınlanan tebliğle bir yetiştiricinin bu desteklerden faydalanabileceği miktar, çipura, levrek ve alabalık türlerinin toplamı için en fazla 250 bin kilogram ile sınırlı tutuldu.

Çipura, levrek ve alabalık türlerinde destek miktarı kilogram başına 25 kuruş olarak belirlendi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER