(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Beyaz Saray: Trump, İran’la imzalanan nükleer anlaşmadan çekilmiyor

ABD Başkanı Donald Trump, İran’a nükleer anlaşma kapsamında sağlanan yaptırım muafiyetini ‘son kez’ uzattı. Amerikalı yetkililer, Beyaz Saray’ın nükleer anlaşmaya yönelik kararını basın mensupları için gerçekleştirdikleri telekonferansta açıkladı. ABD’nin İran ile P5+1 ülkeleri (ABD, İngiltere, Çin, Fransa, Rusya ve Almanya) arasında 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmanın yaptırımlara ilişkin maddesini iptal etmeyeceğini bildiren yetkililer, ülkeye sağlanan […]

Beyaz Saray: Trump, İran’la imzalanan nükleer anlaşmadan çekilmiyor
13 Ocak 2018 - 3:15 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

ABD Başkanı Donald Trump, İran’a nükleer anlaşma kapsamında sağlanan yaptırım muafiyetini ‘son kez’ uzattı.

Pelin Çift İle Gündem ÖtesiAmerikalı yetkililer, Beyaz Saray’ın nükleer anlaşmaya yönelik kararını basın mensupları için gerçekleştirdikleri telekonferansta açıkladı.

ABD’nin İran ile P5+1 ülkeleri (ABD, İngiltere, Çin, Fransa, Rusya ve Almanya) arasında 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmanın yaptırımlara ilişkin maddesini iptal etmeyeceğini bildiren yetkililer, ülkeye sağlanan yaptırım muafiyetinin 120 gün uzatıldığını kaydetti.

Teknik sorunlar nedeniyle sık sık kesilen telekonferansta, nükleer anlaşmanın şimdilik devam edeceği anlamına gelen uzatma kararının “son kez” alındığı vurgulandı.

İsminin açıklanmaması şartıyla konuşan bir yetkili, “Bu, eğer anlaşmaya varılmazsa, Trump’ın son uzatma kararı olacak.” ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, selefi Barack Obama’nın imzaladığı nükleer anlaşmanın ülkesi açısından “korkunç bir anlaşma” olduğu için ya yeniden düzenlenmesi ya da iptal edilmesi gerektiğini savunuyordu.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER