(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyeleri, ‘Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda

İzmir Barosu Genel Sekreteri ve Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlke Erol başkanlığındaki İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatlar Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret etti. İzmir Barosu Genel Sekreteri ve Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlke Erol, Kurumu daha önce de ziyaret ettiklerini ifade […]

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyeleri, ‘Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda
11 Ocak 2018 - 13:11 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

İzmir Barosu Genel Sekreteri ve Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlke Erol başkanlığındaki İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatlar Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret etti.

Pelin Çift İle Gündem Ötesiİzmir Barosu Genel Sekreteri ve Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlke Erol, Kurumu daha önce de ziyaret ettiklerini ifade ederek “Çocuklarımız bizim için çok kıymetli. Onları kapalı kapılar arkasında değil özgür olacakları mekanlarda görmek en büyük beklentimiz” dedi.

Tutuklu çocuklar tarafından sergilenen tiyatro oyunu, halkoyunları gösterisi ve müzik dinletisinin ardından koğuşları gezen Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatlar burada çocuklarla bir süre sohbet ettiler.

Ziyaret sırasında ayrıca İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatlar ile Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet Öztürk, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Savcısı Güneş Okur, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Vural Temur, sosyal hizmet uzmanı, psikolog ve eğitmenlerle karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu ve  bir toplantı yapıldı.

 İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlke Erol, önümüzdeki günlerde daha önce ile yapılmış olan protokol çerçevesinde çocuklara yönelik eğitimlere İzmir Barosu’nun da katkı koyacağını ifade etti.

 Av. İlke Erol, “her zaman söylediğimiz gibi geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız, gençlerimiz bizim için çok kıymetli. Onları kapalı kapılar arkasında değil özgür olacakları mekanlarda görmek en büyük beklentimiz” dedi.

Suça itilen çocukların sosyal ve kültürel gelişimi, eğitim donanımı, sağlığı ve kurumdan çıktıktan sonraki yaşama hazırlanmasının öneminin kavranması ve çocuklara bu imkanın sağlanmasının herkesin sorumluluğu olduğunu dile getiren Av. İlke Erol, “kurumu eğitim evi zihniyetiyle yöneterek fark yaratan çalışmaları için Cumhuriyet Başsavcı vekilimiz Sayın Fatih Mehmet Öztürk’e, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Savcımız Sayın Güneş Okur’a, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Sayın Vural Temur’a ve diğer tüm yetkili, eğitmen, görevli ve Çocuk Hakları Merkezimizde gönüllü olarak görev alan meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet Öztürk ve Av. İlke Erol

İzmir Barosu Genel Sekreteri ve Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlke Erol’a, ziyaret sonunda Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet Öztürk tarafından, günün anısı olarak iş atölyelerinde çocuklar tarafından üretilen vitray Atatürk portresi  taktim edildi.

İZMİR, UHA HABER

trt.tv

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER