(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Yeni nesil savaş makinası ‘Yeni Korhan!’

ASELSAN, çağın muharebe sahası ihtiyaçlarını en ileri derecede karşılamak üzere yeni nesil Zırhlı Muharebe Sistemi ‘Korhan’ı geliştirdi. Güncel teknolojinin son olanakları kullanılarak geliştirilen sistem üstün özellikleriyle modern orduların görev ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilecek. Yüksek ateş gücüne sahip, gelişmiş hedef tespit ve takip sistemleriyle donatılan Korhan, son teknoloji ürünü kendini koruma ve çevresel farkındalık sistemleriyle […]

Yeni nesil savaş makinası ‘Yeni Korhan!’
02 Ocak 2018 - 1:01 'de eklendi ve 236 kez görüntülendi.

trt.tv

ASELSAN, çağın muharebe sahası ihtiyaçlarını en ileri derecede karşılamak üzere yeni nesil Zırhlı Muharebe Sistemi ‘Korhan’ı geliştirdi.

Güncel teknolojinin son olanakları kullanılarak geliştirilen sistem üstün özellikleriyle modern orduların görev ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilecek.

Yüksek ateş gücüne sahip, gelişmiş hedef tespit ve takip sistemleriyle donatılan Korhan, son teknoloji ürünü kendini koruma ve çevresel farkındalık sistemleriyle kullanıcı ve sistem bekasını en üst seviyede sağlayabiliyor. Korhan sisteminde ana silah olarak yüksek atım hızına sahip 35 milimetre top kullanılıyor. Söz konusu topun üretimi milli imkanlarla Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından yapılıyor.
Tüm tehditlere karşı öz savunma
Korhan, otomatik şeritsiz mühimmat besleme mekanizması sayesinde tehdit tipine uygun mühimmatın seçilerek atılmasına imkan tanıyor. Sisteme zırh delici, antipersonel, hava hedeflerine yönelik ya da tahrip edici nitelikteki mühimmatlar harekat ihtiyaçlarına göre yüklenebiliyor ve muharebe sırasında tehdit tipine uygun mühimmat seçilerek maliyet etkin kullanım imkanı sağlanıyor.
Sistemde, karadan gelen yakın tehditlere karşı öz savunma için ana silahla aynı atış hattı mekaniğine yerleştirilmiş 7,62 milimetre makineli tüfek bulunuyor. Ayrıca kendisine ve içinde bulunduğu birliğe karşı tehdit oluşturan helikopterler, uçaklar ve insansız hava araçlarına karşı da öz savunmasını yapabiliyor.
Lazer tespit ve ikaz sistemleri bulunan sistem, aktif kendini koruma sistemi (Akkor), kompozit ya da seramik modüler zırh koruması ve sis havanları sayesinde yüksek beka kabiliyetine sahip olarak tasarlandı.
Tam hakimiyet ve üstünlük
Korhan, 360 derece çevresel farkındalık sağlayan panoramik görüş sistemi, silaha bağımlı nişancı ve bağımsız komutan görüş sistemleri, silah sistemine entegre olarak görev yapacak uydu tipi mini insansız hava aracıyla (MİHA) muharebe sahasına tam hakimiyet ve düşmana karşı üstünlük sağlayacak.
Üzerindeki keskin nişancı yeri tespit sistemi sayesinde ateş altında kaldığı durumlarda tehdidin yönünü tespit ederek otomatik olarak yönlenebilecek Korhan tehdidi etkisiz hale getirebilecek.

Güncel teknolojinin son olanakları kullanılarak milli olarak geliştirilen Korhan, bu yönleriyle günümüzün modern ordularının görev ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilecek.

 

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER