(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018 devlet başkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018´deki devlet başkanlığı seçimlerine katılıp katılmayacağıyla ilgili kısa süre sonra açıklayacağını söyledi. Putin´in ‘Eğer aday olma kararı alırsam, bu kararı destekleyecek misiniz?’ sorusu aday olacağı ihtimalini güçlendirdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018’de düzenlenecek devlet başkanı seçimlerinde aday olacağını açıkladı. Putin, Rusya’nın Nijniy Novgorod kentinde düzenlenen bir etkinlikte yaptığı açıklamada, […]

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018 devlet başkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı
07 Aralık 2017 - 2:59 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018´deki devlet başkanlığı seçimlerine katılıp katılmayacağıyla ilgili kısa süre sonra açıklayacağını söyledi. Putin´in ‘Eğer aday olma kararı alırsam, bu kararı destekleyecek misiniz?’ sorusu aday olacağı ihtimalini güçlendirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018’de düzenlenecek devlet başkanı seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

Putin, Rusya’nın Nijniy Novgorod kentinde düzenlenen bir etkinlikte yaptığı açıklamada, “Evet, önümüzdeki yıl düzenlenecek seçimlerde aday olacağım.” dedi.

Seçimler, Kırım’ın Rusya tarafından ilhakının yıl dönümü olan 18 Mart 2018’de düzenlenecek.

Putin’in koltuğunu koruyacağına kesin gözüyle bakılıyor 

Analistlerin yaptığı yorumlarda, Putin’in koltuğunu koruyacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Rus Kamuoyu Vakfı (FOM) tarafından kısa süre önce sonuçları yayınlanan ankete göre, Rus halkının yüzde 68’i seçimlerde Putin’e oy vermeyi planlıyor.

Anket sonuçlarına göre, Putin’in seçimlerdeki olası en yakın rakipleri ise yüzde 7’lik oyla Rusya Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovski ve yüzde 4’lük oyla Komünist Parti lideri Gennadiy Zyuganov.

Rusya’da Putin’in en önemli rakiplerinden biri olarak görülen muhalif aktivist ve “Yolsuzlukla Mücadele Fonu” kurucusu Aleksey Navalnıy ise hakkında açılan davalar nedeniyle Rus yetkililerin karşı çıkmasına rağmen başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıklamıştı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER