(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

BMGK 8 ülkenin talebiyle Cuma günü toplanıyor

BMGK, ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrailin başkenti olarak Kudüs’ü tanıması kararıyla ilgili olarak 15 üyesinden 8 ülkenin talebi üzerine Cuma günü bir araya gelecek. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrailin başkenti olarak Kudüsü tanıması kararıyla ilgili olarak 15 üyesinden 8 ülkenin talebi üzerine Cuma günü bir araya gelecek. Kudüs’teki diplomatlardan alınan […]

BMGK 8 ülkenin talebiyle Cuma günü toplanıyor
07 Aralık 2017 - 10:33 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

BMGK, ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrailin başkenti olarak Kudüs’ü tanıması kararıyla ilgili olarak 15 üyesinden 8 ülkenin talebi üzerine Cuma günü bir araya gelecek.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrailin başkenti olarak Kudüsü tanıması kararıyla ilgili olarak 15 üyesinden 8 ülkenin talebi üzerine Cuma günü bir araya gelecek.

Kudüs’teki diplomatlardan alınan bilgilere göre, Fransa, Bolivya Mısır, İtalya, Senegal, İsveç, Britanya ve Uruguay BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Güvenlik Konseyine açık bir şekilde bilgi vermesi için toplanma talebinde bulundu.

Kaynak: Reuters,UHA HABER

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER