(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Abbas: Kudüs ebediyete kadar bağımsız, özgür Filistin’in başkenti olarak kalacaktır

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, “Kudüs barış kentidir ve ebediyete kadar bağımsız, özgür Filistin’in başkenti olarak kalacaktır.” dedi. ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü başkent olarak tanıma açıklamasının ardından Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Kararın barış önlemek için özellikle yapıldığını söyleyen Abbas, Filistin halkına birlik çağrısı yaptı. Filistin Devlet Başkanı Abbas, […]

Abbas: Kudüs ebediyete kadar bağımsız, özgür Filistin’in başkenti olarak kalacaktır
07 Aralık 2017 - 0:18 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, “Kudüs barış kentidir ve ebediyete kadar bağımsız, özgür Filistin’in başkenti olarak kalacaktır.” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü başkent olarak tanıma açıklamasının ardından Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Kararın barış önlemek için özellikle yapıldığını söyleyen Abbas, Filistin halkına birlik çağrısı yaptı.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, “Trump’ın kararı Washington’ın barış sürecinden çekilme ilanıdır.” diye konuştu.

Bunun İsrail’in ödüllendirilmesi olduğunu söyleyen Abbas, “Kudüs barış kentidir ve ebediyete kadar bağımsız, özgür Filistin’in başkenti olarak kalacaktır.” dedi.

Abbas, Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının, Amerika’nın İsrail-Filistin barış görüşmelerinden çekilmesi demek olduğunu söyleyerek Amerika’nın uzun yıllardır sürdürdüğü barış görüşmelerindeki aktörlüğünü de bitirdi

Filistin Devlet Başkanı “Trump, Amerika’nın uzun yıllardır sürdürdüğü barış görüşmelerindeki aktörlüğünü de bitirdi.” dedi.

Yönetim kurullarını çok acil toplantıya çağıracaklarını duyuran Abbas, kararın Filistin saflarının birleşmesi ve halkın özgürlüğüne kavuşması açısından destekleyici olduğunu belirtti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER