(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Ukrayna’da Dalaman tanıtıldı: Herson-Dalaman seferleri başlıyor

Ukrayna’nın Herson kentinde yapılan görüşmelerde, Herson-Dalaman uçuşlarının başlaması ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın KİEV Temsilcisi Celal KILIÇ‘ın haberine göre, Muğla/Dalaman bölgesi (Marmaris – Fethiye -Köyceğiz-Datça-Kaş/Kalkan-Dalyan) ve havalimanını sunumlarının yapıldığı toplantıda, karşılıklı direkt uçuşların başlatılması ve mevcut potansiyel üzerinde duruldu. Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, görüşmelerle ilgili olarak, 2018 yılında Herson-Dalaman […]

Ukrayna’da Dalaman tanıtıldı: Herson-Dalaman seferleri başlıyor
06 Aralık 2017 - 4:31 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

Ukrayna’nın Herson kentinde yapılan görüşmelerde, Herson-Dalaman uçuşlarının başlaması ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın KİEV Temsilcisi Celal KILIÇ‘ın haberine göre, Muğla/Dalaman bölgesi (Marmaris – Fethiye -Köyceğiz-Datça-Kaş/Kalkan-Dalyan) ve havalimanını sunumlarının yapıldığı toplantıda, karşılıklı direkt uçuşların başlatılması ve mevcut potansiyel üzerinde duruldu.

Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, ile ilgili görsel sonucu

Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, görüşmelerle ilgili olarak, 2018 yılında Herson-Dalaman arasında direkt uçuşların başlatılması konusunda mutabık kalındığını açıkladı.

Güvenç ayrıca, ”Herson-Dalaman uçuşlarının daha da arttırılması için Herson Valiliği, İl Meclisi, Belediyesi, havalimanı ve YDA Dalaman Havalimanı arasında iş birliği anlaşması imzalandı” bilgisini de paylaştı.

Güvenç, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

Anlaşma kapsamında, iki havalimanı arasında işbirliğinin geliştirilmesi, know-how ve deneyim alışverişi, Herson Havalimanından tarifeli ve charter uçuşlarının çeşitlendirilerek artırılmasına destek olunması, ortaklaşa havacılık forumlarının organize edilmesi , ayrıca iki bölge arasında kalıcı ilişkileri güçlendirmek için sosyal projeler oluşturulması öngörülüyor.”

Hamdi Güvenç, ”Bu toplantımızı Herson Havalimanının, kente haftada 10 uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları ile başarılı işbirliğinin devamı olarak nitelendirebiliriz. Dalaman Havalimanının Avrupa’daki Havalimanları ve havayolları ile önemli iş birlikleir var.” dedi.

Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, ayrıca smart city ve digital marketing konularına da değinen değinerek, Herson şehrinin seyahatçiler için gelecekte önemli bir hafta sonu destinasyonu olabileceğini  ve ayrıca, 2,5 milyonluk Herson bölgesinin Muğla-Dalaman bölgesi için önemli bir potansiyel taşıdığını ifade etti.

Herson Valisi Andrey Gordeev ise “Geçen sezonda Herson şehri ağırlıklı olarak karayoluyla gelen 3,5 milyon ziyaretçiyi ağırladı. Hava yoluyla gelen yabancı yolcu sayısı 20.000 civarında artış gösterdi. Türkiye, Hersonlular için önemli şehir turizmi bölgelerinden biri haline geliyor. THY İstanbul’dan haftada 10 frekans uçuş yapıyor. Bu sefer sayısı, çoğu Avrupa şehirleri kadar, hatta bazılarından daha fazladır. Bu nedenle Dalaman hattının açılışı bizim için önemli” ifadelerini kullandı.

Herson İl Meclisi Başkanı da, “Biz bugün geleceğe yeni adımlar atmış olduk. Hali hazırda  Türkiye’den gelmiş olan YDA Dalaman Havalimanı genel müdürünün bizzat burada olması sıkı işbirliğimizin neticesindedir. Bu sayede partnerimizin Herson’la iş birliği yapmasını  memnuniyetle karşılıyoruz .” dedi.

Dalaman ve Herson havalimanlarının birlikte organize ettiği etkinliğe, Herson Valisi Andrey Gordeev, İl Meclisi Başkanı Vladislav Manger, Herson Belediye Başkanı Vladimir Mikolaenko, Herson Havalimanı Genel Müdürü Vitaliy Kucheruk, Herson milletvekilleri, basın kuruluşları, seyahat acenteleri ve kamu kuruluşlarından temsilciler katıldı.

KİEV, UHA HABER

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER