(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Bakan Çavuşoğlu: Afrin’den tehdit görürsek tereddütsüz girer temizleriz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Afrin’e olası operasyonla ilgili, “Afrin’den tehdit görürsek tereddütsüz girer temizleriz.” açıklamasında bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bakü’de Azerbaycan ve Pakistan Dışişleri Bakanları ile gündeme ilişkin soruları cevapladı. Afrin’e olası operasyonla ilgili değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu, konunun Milli Güvenlik Kurulu’nda gündeme geldiğini belirtti. Bakan Çavuşoğlu, Afrin’e olası operasyonla ilgili, “Milli Güvenlik Kurulu, Afrin’den […]

Bakan Çavuşoğlu: Afrin’den tehdit görürsek tereddütsüz girer temizleriz
30 Kasım 2017 - 14:36 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Afrin’e olası operasyonla ilgili, “Afrin’den tehdit görürsek tereddütsüz girer temizleriz.” açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bakü’de Azerbaycan ve Pakistan Dışişleri Bakanları ile gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Afrin’e olası operasyonla ilgili değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu, konunun Milli Güvenlik Kurulu’nda gündeme geldiğini belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, Afrin’e olası operasyonla ilgili, “Milli Güvenlik Kurulu, Afrin’den gelen tehdidi değerlendirdi. Bu bölgeden tehditler geliyor. Afrin’den tehdit görürsek tereddütsüz girer temizleriz. Nasıl daha önce Fırat bölgesinden sınırı aşarak geliyor. Afrin dahil bölgeden tehdit geldiği zaman bir gece ansızın o bölgeye girebiliriz.” dedi.

Çavuşoğlu, ABD’nin YPG’ye silah desteğiyle ilgili de, “Trump söz verdi. Biz bir söz verdiğimiz zaman tutarız. Bu konuda da bunu bekleriz. ABD’nin içişlerine karışmayız.”  ifadelerini kullandı.

Kaynak: TRT Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER