(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Azılı Türkiye düşmanı Cem Özdemir’in sonu! : Alman siyasetinden siliniyor

Alman siyasetinin, Türkiye düşmanlığını körükleyerek son genel seçimleri domine eden Cem Özdemir’le işi bitti. Almanya’nın Türkiye düşmanlığıyla prim kazanarak önde gelen siyasetçileri arasına giren Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’in kariyeri genel seçimler sonrası düşüşe geçti. MASADA KAYBETTİ Koalisyon görüşmeleri sırasında kilit parti olarak  ‘dışişleri’ makamı için adeta savaş veren Cem Özdemir, masada kaybederek bu […]

Azılı Türkiye düşmanı Cem Özdemir’in sonu! : Alman siyasetinden siliniyor
28 Kasım 2017 - 0:14 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

Alman siyasetinin, Türkiye düşmanlığını körükleyerek son genel seçimleri domine eden Cem Özdemir’le işi bitti.

Almanya’nın Türkiye düşmanlığıyla prim kazanarak önde gelen siyasetçileri arasına giren Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’in kariyeri genel seçimler sonrası düşüşe geçti.

MASADA KAYBETTİ

Koalisyon görüşmeleri sırasında kilit parti olarak  ‘dışişleri’ makamı için adeta savaş veren Cem Özdemir, masada kaybederek bu amacından vazgeçmek zorunda kaldı.

AKTİF POLİTİKADA SON GÜNLERİ

Yeşiller Eş Başkanlığı görevini 2008’den beri sürdüren Özdemir’in aktif politikadaki son günleri de yaklaştı.

DIŞİŞLERİ İÇİN PARTİSİNDEN VAZGEÇMİŞTİ

Çünkü Özdemir, dışişleri bakanı olacağına o kadar inanmıştı ki gelecek yıl ocaktaki genel kurulda yeniden aday olmayacağını açıklamıştı.

KENDİ MAKAMI İÇİN ADAYINI AÇIKLADI

Bu sözünü yineleyen Cem Özdemir kendisinin yerine Schleswig Holstein’in Tarım ve Enerji Bakanı 48 yaşındaki Robert Habeck’i eş genel başkan adayı olarak önerdi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER