(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Başbakan Yıldırım,’ABD’nin bu ortaklığı bir an önce sona erdirmesini bekliyoruz’

Başbakan Yıldırım, ABD Başkanı Trump’ın ‘YPG’ye silah yok’ sözüyle ilgili, “Beklentimiz bir an önce ortaklığı artık sona erdirmeleri.” dedi. Başbakan Binali Yıldırım. İngiltere ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde: – Birleşik Krallığa resmi bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Ziyareti İngiltere Başbakanı Theresa May’in daveti üzerine yapıyoruz. İki önemli başlık var. İkili ilişkileri bütün […]

Başbakan Yıldırım,’ABD’nin bu ortaklığı bir an önce sona erdirmesini bekliyoruz’
26 Kasım 2017 - 15:24 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Başbakan Yıldırım, ABD Başkanı Trump’ın ‘YPG’ye silah yok’ sözüyle ilgili, “Beklentimiz bir an önce ortaklığı artık sona erdirmeleri.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım. İngiltere ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

– Birleşik Krallığa resmi bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Ziyareti İngiltere Başbakanı Theresa May’in daveti üzerine yapıyoruz. İki önemli başlık var. İkili ilişkileri bütün boyutuyla ele almak. Karşılıklı ticaret hacmimiz 1-2 yıl içinde başka ülkelere karşılık artarak devam ediyor. Özellikle savunma sanayiinde TFX projesini yapmak üzere anlaşma gerçekleştirmiştik. Projeyle ilgili bundan sonraki evreleri konuşacağız.

– Suriye başta olmak üzere bölgesel konularda müzakereler yapacağız. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soçi toplantısının sonuçlarını değerlendireceğiz. Soçi görüşmelerini BM şemsiyesinde Cenevre’de kalıcı barışa giden yolu açan en önemli süreç olduğunu bütün taraflar kabul ediyor. Suriye’de Irak’ta iç savaşın tamamen sona erdirilmesi, aynı zamanda bütün terör örgütlerinden bu toprakların arındırılması, Yeni Suriye devletinin teşkili, Irak referandumun sonucu ortaya çıkan durumun değerlendirilmesi, Birleşik Krallık ve Türkiye’nin yapabileceği işbirliğini kapsamlı bir şekilde ele alacağız.

ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘YPG’ye silah yok’ sözü

– DEAŞ’la mücadele için PKK’nın kuzenleri, yeğenleri olan PYD /YPG ile bir olup onlara karşı mücadele etmenin doğru bir seçim olmadığını hep söyledik. Müttefikimiz ABD her defasında bize bunun bir tercih değil bir mecburiyet olduğunu söyledi. DEAŞ temizlendi. Artık böyle bir mecburiyet kalktı. Beklentimiz bir an önce ortaklığı artık sona erdirmeleri.

Kaynak : TRT Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER