(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Hava kirliliği sigara etkisi yapıyor

Türkiye’de 3 büyük şehirden havası en kirli olan Ankara. Ankaralılar sigara içmese de günde 2 buçuk adet sigara içmiş kadar etkiye maruz kalıyor. Dünya kirleniyor, solunan hava zehirleniyor. Hava kirliliği ile insanlar günde birkaç sigara içmiş kadar oluyor. Amerikan araştırma şirketi Berkeley Earth, hava kirliliğinin günde kaç sigaraya bedel olduğunu hesapladı. Bu hesaplamadan yola çıkan […]

Hava kirliliği sigara etkisi yapıyor
25 Kasım 2017 - 1:37 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Türkiye’de 3 büyük şehirden havası en kirli olan Ankara. Ankaralılar sigara içmese de günde 2 buçuk adet sigara içmiş kadar etkiye maruz kalıyor.

Dünya kirleniyor, solunan hava zehirleniyor. Hava kirliliği ile insanlar günde birkaç sigara içmiş kadar oluyor.

Amerikan araştırma şirketi Berkeley Earth, hava kirliliğinin günde kaç sigaraya bedel olduğunu hesapladı. Bu hesaplamadan yola çıkan Dünya Sağlık Örgütü 3 bin şehri inceledi.

Sonuçlar pek iç açıcı değil

Türkiye’de 3 büyük şehre bakıldığında hava kirliliğinde birinci sırada Ankara geliyor. Ankaralılar sigara içmese de günde 2 buçuk adet sigara içmiş kadar etkiye maruz kalıyor.

İstanbul ve İzmir’de yaşayanlar ise günde ortalama 1 buçuk sigara içmiş gibi oluyor.

Havası en kirli şehirler; Batman, Hakkâri ve Gaziantep

Türkiye genelinde havası en kirli 3 şehir ise Batman, Hakkâri ve Gaziantep. Bu şehirlerde yaşayanlar, günde istemeden 3 sigaradan fazla içiyor.

Hava kirliliği sigara içmeyenleri bu kadar etkilerken, sigara içenlerin durumu merak uyandırıyor.

TRT Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER