(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Selçuk Belediyesi’nin desteğiyle yapımı tamamlanan halı sahalar hizmete girdi

İzmir’in Selçuk Belediyesi spora büyük önem veriyor. Selçuk Belediyesi’nin desteği ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından, Cumhuriyet, Belevi ve Çamlık Mahalllerinde yapımı tamamlanan Halı Saha’lar hizmete girdi. Spor kulüpleriyle protokol imzalandı Selçuk Belediyesi Spor Birimi‘nden verilen bilgiye göre, Selçuk’ta faaliyet gösteren spor kulüpleri ile Selçuk Belediyesi arasında imzalanan bir protokolle Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından […]

Selçuk Belediyesi’nin desteğiyle yapımı tamamlanan halı sahalar hizmete girdi
25 Kasım 2017 - 1:11 'de eklendi ve 175 kez görüntülendi.

İzmir’in Selçuk Belediyesi spora büyük önem veriyor. Selçuk Belediyesi’nin desteği ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından, Cumhuriyet, Belevi ve Çamlık Mahalllerinde yapımı tamamlanan Halı Saha’lar hizmete girdi.

Spor kulüpleriyle protokol imzalandı

Selçuk Belediyesi Spor Birimi‘nden verilen bilgiye göre, Selçuk’ta faaliyet gösteren spor kulüpleri ile Selçuk Belediyesi arasında imzalanan bir protokolle Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan sahaların kullanımı Selçuk’un spor kulüplerinin hizmetine sunuldu.

Protokol gereğince halı sahaların bütün bakım, temizlik ve onarımı spor kulübü tarafından karşılanacak ve kulüplerin antrenman saatleri dışında halı sahalardan faydalanmak isteyen vatandaşlardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Selçuklu gençler için de spor için de faydalı

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın desteğiyle Belevi, Çamlık, Cumhuriyet Mahallesi’nde tamamlanan sahaların kullanım hakkı ilçedeki spor kulüplerinin hizmetine sunulmasını içeren protokol Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı tarafından da imzalandı.

İmza törenine Başkan Bakıcı’nın yanı sıra Gençlik Spor Başkanı Sönmez Akbaş, Selçuk Gençlerbirliği Belevi Spor Başkanı Ramazan Açış ve Çamlık Spor Başkanı Nazmi Yener Gözmener’de katıldı.

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; Halı Sahaların spor kulüplerinin kullanımı ve sorumluluğunu kapsayan protokolle ilgili  yaptığı açıklamada, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın desteğiyle yapılan halı sahaları bulundukları yerde kurulmuş olan spor kulüplerinin kullanımına ve  kontrollerine bıraktıklarını söyledi.

Başkan Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Bunun için bir protokol imzaladık. Halı sahalar kontrolüne bırakıldığı spor kulübü ve o mahallede bulunan halkın kullanımına açılacak. Spor kulüplerimize hayırlı uğurlu olsun. Böyle tesislerin ilçemize kazandırılması ilçede spor yapan kesime ve özellikle de gençlere çok büyük faydalar sağlayacaktır” dedi.

Bu imkanlar sayesinde spora gençlerin çekilmesinin söz konusu olacağını hatırlatan Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; Selçuk’da sağlıklı nesiller yetiştirebilmesi için bu imkanların arttırılması gerektiğini ifade etti.

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Ben Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde spor toto teşkilat başkanlığına ilçemize kazandırılan halı sahalar için teşekkürlerimi iletiyorum. Her spor kulübümüze de gençlere ve spora yönelik hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Selçuk’ta faaliyet gösteren spor kulüplerinin başkanları da halı sahaların gerek sporcularının gerekse Selçuk halkının kullanımına olanak veren protokolün imzalanmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek;  Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Selçuk Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

İZMİR, (Selçuk) / UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER