(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İsrail Golan Tepeleri ve Ürdün Vadisi’nde tatbikata başlayacak

İsrail ordusunun, işgal altındaki Golan Tepeleri ve Ürdün Vadisi’nde  tatbikata başlayacağı bildirildi. İsrail’in Kanal 7 televizyonunun resmi internet sitesinde ordudan bir yetkiliye dayandırılan habere göre, ordu güçleri, İsrail-Suriye sınırındaki Golan Tepeleri ve Ürdün Vadisi’nde geniş çaplı bir askeri tatbikat başlatacak. Bölgedeki tatbikat dolayısıyla patlama seslerinin duyulabileceği konusunda uyarıda bulunulurken, Ürdün Vadisi’ndeki tatbikatın bir gün süreceği, […]

İsrail Golan Tepeleri ve Ürdün Vadisi’nde tatbikata başlayacak
19 Kasım 2017 - 11:05 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

İsrail ordusunun, işgal altındaki Golan Tepeleri ve Ürdün Vadisi’nde  tatbikata başlayacağı bildirildi.

İsrail’in Kanal 7 televizyonunun resmi internet sitesinde ordudan bir yetkiliye dayandırılan habere göre, ordu güçleri, İsrail-Suriye sınırındaki Golan Tepeleri ve Ürdün Vadisi’nde geniş çaplı bir askeri tatbikat başlatacak.

Bölgedeki tatbikat dolayısıyla patlama seslerinin duyulabileceği konusunda uyarıda bulunulurken, Ürdün Vadisi’ndeki tatbikatın bir gün süreceği, Golan Tepeleri’ndeki tatbikatın ise bir hafta devam edeceği bilgisi verildi.

“Askeri güçlerin yeterliliğinin korunması” için düzenlendiği ifade edilen tatbikatın detaylarına ilişkin bilgi verilmedi.

İsrail, Suriye’ye ait Golan Tepeleri’ni 1967’den bu yana işgal altında tutuyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER