(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

FETÖ, 15 ay boyunca Tarkan’ı dinlediği iddia edildi

FETÖ’nün kontrolünde olan polislerin Tarkan’ı 15 ay boyunca dinleyip görüntülü takibe aldığı öne sürüldü. Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolg Işık, FETÖ’nün kontrolünde olan polislerin Tarkan’ı 15 ay boyunca dinleyip Tarkan’ın bulunduğu ortamların görüntülü takibi için de izin aldığını iddia etti AMAÇ ÖZEL HAYATI DEŞİFRE ETMEK Işık, “FETÖ’nün adeta örgüt klasiği haline getirdiği bir yöntem var. […]

FETÖ, 15 ay boyunca Tarkan’ı dinlediği iddia edildi
17 Kasım 2017 - 10:54 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

FETÖ’nün kontrolünde olan polislerin Tarkan’ı 15 ay boyunca dinleyip görüntülü takibe aldığı öne sürüldü.

Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolg Işık, FETÖ’nün kontrolünde olan polislerin Tarkan’ı 15 ay boyunca dinleyip Tarkan’ın bulunduğu ortamların görüntülü takibi için de izin aldığını iddia etti
AMAÇ ÖZEL HAYATI DEŞİFRE ETMEK
Işık, “FETÖ’nün adeta örgüt klasiği haline getirdiği bir yöntem var. Emniyet ve yargı içindeki militanlarını kullanarak yasal gibi görünen yasadışı dinleme-izlemeler yaparak insanların özel hayatını deşifre etmek. Sonra da bu görüntüleri örgütün çıkarlarına uygun olarak gerekli yerlere servis etmek. Siyasetten spora, medyadan sanat dünyasına birçok insan FETÖ’nün bu kirli operasyonlarının geçmişte mağduru oldu. Geçtiğimiz günlerde öğrendim ki; o mağdurlardan biri de hiç şüphesiz Türkiye’nin müzik alanında son dönemde çıkardığı en güçlü ve en popüler sanatçı olan Tarkan Tevetoğlu.” dedi.
FETÖ, TARKAN’I GÖRÜNTÜLÜ TAKİBE ALMIŞ
17-25 Aralık 2013’ün öncesine kadar İstanbul emniyetinin FETÖ’nün kontrolünde olduğu dönemde İstanbul Emniyeti Narkotik Şube Müdürlüğü Tarkan’ı tam 15 ay boyunca dinlemiş. Sadece dinlemekle de kalmayıp Tarkan’ın bulunduğu ortamların görüntülü takibi için izin almış.
Dinlemelerin şantaj için yapıldığını ifade eden Işık, üst düzey emniyet yetkilileri ile yaptığı görüşmenin detaylarını aktardı. Emniyet yetkilileri hadiseyi şöyle anlattı: “Narkotik şube bir şüpheliyi uyuşturucuyu kimden-kimlerden hangi yollarla edindiğini ya da kime-kimlere sattığını öğrenmek için dinler. Kişi uyuşturucu kullanıcısıysa bu suçun boyutlarını tespit için dinler. Her halükarda dinleme-takip 2 ay bilemedin 3 ay sürer. Bir insanı narkotik bir suç şüphesiyle 15 ay dinliyorsanız, dinlemeyle birlikte şüphelinin bulunduğu ortamları kameralarla izleyebilmek için de yargıdan yetki alıyorsanız bunun altında iyi niyet yoktur. Başka bir maksat vardır. Nedir o maksat?  Adamın bütün özel hayatını deşifre edip, şantaj yapmak ya da bu bilgileri farklı amaçlar doğrultusunda kullanmak…”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER