(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Türkiye’den ABD’ye sert tepki: Son derece vahim bir gelişme

Dışişleri Bakanlığı, “DEAŞ teröristlerinin Rakka’dan tahliyesi son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.” açıklamasında bulundu. Dışişleri Bakanlığı’ndan DEAŞ’lı teröristlerin Rakka’dan tahliyesine çok sert tepki geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, terör örgütleri PYD/YPG ve DEAŞ’ın anlaşmasının vahim ve ibret verici bir gelişme olduğu vurgulandı. ABD Savunma Bakanlığı Sözcülerinin anlaşmaya saygı duyduklarını belirtmelerinin ise esef verici olduğu […]

Türkiye’den ABD’ye sert tepki: Son derece vahim bir gelişme
15 Kasım 2017 - 0:46 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

Dışişleri Bakanlığı, “DEAŞ teröristlerinin Rakka’dan tahliyesi son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.” açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı’ndan DEAŞ’lı teröristlerin Rakka’dan tahliyesine çok sert tepki geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, terör örgütleri PYD/YPG ve DEAŞ’ın anlaşmasının vahim ve ibret verici bir gelişme olduğu vurgulandı.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcülerinin anlaşmaya saygı duyduklarını belirtmelerinin ise esef verici olduğu belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG’nin güdümündeki sözde ‘Suriye Demokratik Güçleri’ nin, Rakka’nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ’la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka’dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.” denildi.

Söz konusu durumun terör örgütlerinin işbirliğine yeni bir örnek teşkil ettiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, terör örgütü PYD/YPG’nin Suriye’deki amacının DEAŞ’e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldu bittiler yaratarak demografik yapıyı değiştirmek olduğu vurgulandı.

Ayrıca, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu’nun ve ABD Savunma Bakanlığı sözcülerinin konu hakkında yaptıkları açıklamalarda, anlaşmayı inkar etmeyip, tersine ‘saygı duyulduğunun’ belirtilmesinin esefle karşılandığı ifade edildi.

Kaynak: TRT Haber

 

 

 

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER