(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

BM’den ‘Hariri’ açıklaması: Endişe duyuyoruz

BM Genel Sekreter Sözcüsü Dujarric, “Hariri’nin ülkesine dönmüş olmamasından endişe duyuyoruz.” diye konuştu. Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin istifasının ardından ortaya çıkan durum ve Suudi Arabistan’dan ülkesine dönmüş olmamasından endişe duyduklarını dile getirdi. BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, Hariri’nin durumu hakkında bilgi sahibi olmadıklarını belirtti. […]

BM’den ‘Hariri’ açıklaması: Endişe duyuyoruz
15 Kasım 2017 - 12:28 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Dujarric, “Hariri’nin ülkesine dönmüş olmamasından endişe duyuyoruz.” diye konuştu.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin istifasının ardından ortaya çıkan durum ve Suudi Arabistan’dan ülkesine dönmüş olmamasından endişe duyduklarını dile getirdi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, Hariri’nin durumu hakkında bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.

Lübnan’da bazı siyasetçiler ve basın kuruluşları, Hariri’nin zorla istifa ettirildiğini ve Riyad’da ev hapsinde tutulduğunu iddia ediyor.

Saad Hariri, Riyad’dan katıldığı bir televizyon programında, “ülkesine yakında döneceğini ve istifası ile ilgili anayasal gereklilikleri yerine getireceğini” söylemişti.

Kaynak: AA/TRT Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER