(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Rakka’da terör örgütlerinin kirli anlaşması

PKK/PYD ile DEAŞ anlaşmaya vardı, DEAŞ’lı yerli teröristler PKK’lıların kontrolü altında güvenli şekilde Rakka’yı terketti. Suriye’de PKK/PYD, DEAŞ ile süren 1 haftalık görüşmelerin ardından, DEAŞ’ın yerli teröristlerinin Rakka’yı terk etmesine izin verdi. Anadolu Ajansı haberi yerel kaynaklarA dayandırıyor. DEAŞ’ın yerli militanları, Deyrizor’un kırsal kesimlerine tahliye ediliyor. PKK/PYD’nin DEAŞ’lı yabancı teröristlerle çatışmaya devam etmesi bekleniyor. Kaynaklar, […]

Rakka’da terör örgütlerinin kirli anlaşması
14 Kasım 2017 - 12:22 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

PKK/PYD ile DEAŞ anlaşmaya vardı, DEAŞ’lı yerli teröristler PKK’lıların kontrolü altında güvenli şekilde Rakka’yı terketti.

Suriye’de PKK/PYD, DEAŞ ile süren 1 haftalık görüşmelerin ardından, DEAŞ’ın yerli teröristlerinin Rakka’yı terk etmesine izin verdi.

Anadolu Ajansı haberi yerel kaynaklarA dayandırıyor.

DEAŞ’ın yerli militanları, Deyrizor’un kırsal kesimlerine tahliye ediliyor.

PKK/PYD’nin DEAŞ’lı yabancı teröristlerle çatışmaya devam etmesi bekleniyor.

Kaynaklar, tahliyenin ardından kentin tamamına yakınının PKK/PYD’nin kontrolüne geçtiğini belirtti.

İki terör örgütünün vardığı anlaşma gereği DEAŞ’ın yabancı teröristlerinin çıkışına ise henüz müsaade edilmediği öğrenildi.

Halen Rakka’da olan yabancı militanlar, kentte oldukça küçük bir alanı kontrol ediyor.

ABD, Suriye’de DEAŞ’a karşı yürütülen mücadelede terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’yi destekliyor. Türkiye ABD’yi bir terör örgütüne karşı bir başka terör örgütü olan PYD’yi desteklediği için ABD’yi eleştiriyor.

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER