(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Fahri İkiler hayatını kaybetti

TRT Spor’un eski muhabir ve yöneticilerinden Fahri İkiler, 65 yaşında hayata veda etti. Fahri İkiler, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir İstanbul’da tedavi görüyordu. 1973 yılında gazeteciliğe başlayan İkiler, 1979 yılında yardımcı prodüktör olarak TRT’de görev aldı. TRT’nin spor yayınlarının gelişiminde önemli rol alan Fahri İkiler, TRT Spor Haberlerinde muhabir, sunucu ve müdür olarak çalıştı. Sporseverler, uzun […]

Fahri İkiler hayatını kaybetti
14 Kasım 2017 - 0:19 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

TRT Spor’un eski muhabir ve yöneticilerinden Fahri İkiler, 65 yaşında hayata veda etti.

Fahri İkiler, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir İstanbul’da tedavi görüyordu. 1973 yılında gazeteciliğe başlayan İkiler, 1979 yılında yardımcı prodüktör olarak TRT’de görev aldı.

TRT’nin spor yayınlarının gelişiminde önemli rol alan Fahri İkiler, TRT Spor Haberlerinde muhabir, sunucu ve müdür olarak çalıştı. Sporseverler, uzun yıllar başta tenis olmak üzere; kayak, artistik buz pateni ve cimnastik yayınlarını onun anlatımıyla izledi.

Fahri İkiler, 4’ü yaz, 5’i kış olmak üzere toplam 9 olimpiyat oyunlarında görev aldı. Birçok spor programının da yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

2011 yılında TRT’den emekli olan Fahri İkiler, sürekli basın kartı sahibiydi.

İkiler’in cenazesi çarşamba günü Şakirin camisinde öğleyin kılınacak namazın ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER