(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Ankara-İzmir arasını 3,5 saate indirecek projede son durum

Ankara-İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan yüksek hızlı tren hattının Ankara-Uşak bölümü, 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Uşak programı kapsamında İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Banaz-Eşme Hattı şantiye sahasını inceledi. Ankara-İzmir arasını 3,5 saate düşürecek olan hızlı tren hattıyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, projenin Polatlı-Uşak bölümünün 2019 […]

Ankara-İzmir arasını 3,5 saate indirecek projede son durum
14 Kasım 2017 - 0:19 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Ankara-İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan yüksek hızlı tren hattının Ankara-Uşak bölümü, 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Uşak programı kapsamında İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Banaz-Eşme Hattı şantiye sahasını inceledi.

Ankara-İzmir arasını 3,5 saate düşürecek olan hızlı tren hattıyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, projenin Polatlı-Uşak bölümünün 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacağına işaret etti.

Bakan Arslan, “Ankara-İzmir arası yaklaşık 14 saat süren demiryolu seyahat süresi 3,5 saate inmiş olacak. Uşak’ı baz alırsanız, Uşak İzmir arası 1,5 saat, Uşak Ankara arası da 2 saat sürecek. İnşallah hedefimiz 2019 yılı sonuna kalmadan Polatlı Afyonkarahisar Uşak’a kadar olan kısmını hizmete sunmak ve hemen devamında da bunu İzmir’e kadar bitirmek.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TRT Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER