(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Bakan Özlü: Emniyetin görüntü alabileceği bir limit getireceğiz

Cam filmi yasağını değerlendiren Bakan Özlü, emniyetin görüntü alabileceği bir limit kriter getireceklerini, bunun için diğer bakanlıklarla çalışma yapacaklarını bildirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Adıyaman’da gazetecilerin cam filmi yasağı ile ilgili sorularını yanıtladı. Bakanlık olarak görüşlerinin, Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde cam filmi yasağının kaldırılmasından yana olduğunu söyleyen Özlü, “Ama can güvenliği […]

Bakan Özlü: Emniyetin görüntü alabileceği bir limit getireceğiz
12 Kasım 2017 - 5:28 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Cam filmi yasağını değerlendiren Bakan Özlü, emniyetin görüntü alabileceği bir limit kriter getireceklerini, bunun için diğer bakanlıklarla çalışma yapacaklarını bildirdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Adıyaman’da gazetecilerin cam filmi yasağı ile ilgili sorularını yanıtladı.

Bakanlık olarak görüşlerinin, Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde cam filmi yasağının kaldırılmasından yana olduğunu söyleyen Özlü, “Ama can güvenliği söz konusu olunca bir şey diyemiyoruz” dedi.

Bakan Özlü, şunları kaydetti:

“İçişleri Bakanlığımız, Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ve bizim Bakanlığın uzmanları bir araya gelecekler. Cam filminde emniyetin görüntü alabileceği bir limit ile kriter getireceğiz. O kriteri aşanlar yasağa takılacak, o kriterin altında kalanlar serbest olacak. Teknik bir çalışma yapacağız, müştereken karar vereceğiz.”

TRT HABER

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER