(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

ABD ve Rusya ‘Suriye’ konusunda anlaştı

ABD Başkanı Trump ile Rusya Devlet Başkanı Putin Suriye konusunda ortak bildiri yayımladı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Zirvesi kapsamında Vietnam’da biraraya geldi. İki liderin görüşmesinden Suriye konusunda önemli mesajlar çıktı. Trump ve Putin’in görüşmesinin ardından yayımlanan ortak bildiride, Suriye’nin egemenliği, bağımsızlığı ve […]

ABD ve Rusya ‘Suriye’ konusunda anlaştı
12 Kasım 2017 - 5:22 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

ABD Başkanı Trump ile Rusya Devlet Başkanı Putin Suriye konusunda ortak bildiri yayımladı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Zirvesi kapsamında Vietnam’da biraraya geldi.

İki liderin görüşmesinden Suriye konusunda önemli mesajlar çıktı.

Trump ve Putin’in görüşmesinin ardından yayımlanan ortak bildiride, Suriye’nin egemenliği, bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü konusunda iki ülke arasında mutabakat sağlandığına dikkat çekildi.

Suriye’de çözüme askeri tedbirlerle ulaşılamayacağı belirtilerek, tüm taraflara Cenevre barış görüşmelerine katılma çağrısı yapıldı.

Ortak bildiride, DEAŞ’la ortak mücadelenin, terör örgütü Suriye’den tamamiyle temizlenene kadar süreceğinin altı çizildi.

Kaynak: TRT Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER