(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

‘Evi’nin önünde PKK çadırı var

Avrupa Konseyi önündeki PKK çadırlarına tepki göstermeden binaya giren ve ‘burada evimde gibiyim’ diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tepki yağdı. CHP lideri, Türkiye’yi eleştiren Ermeni yazara da destek verdi. PKK’nın hendek terörü sırasında, teröristlere ‘Hendekçi arkadaşlar’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu defa Avrupa Konseyi’nce (AK) düzenlenen toplantıda Türkiye’yi eleştiren Ermeni gazetecilere destek vererek ‘Erivan’dan […]

‘Evi’nin önünde PKK çadırı var
11 Kasım 2017 - 0:56 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

Avrupa Konseyi önündeki PKK çadırlarına tepki göstermeden binaya giren ve ‘burada evimde gibiyim’ diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tepki yağdı. CHP lideri, Türkiye’yi eleştiren Ermeni yazara da destek verdi.

PKK’nın hendek terörü sırasında, teröristlere ‘Hendekçi arkadaşlar’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu defa Avrupa Konseyi’nce (AK) düzenlenen toplantıda Türkiye’yi eleştiren Ermeni gazetecilere destek vererek ‘Erivan’dan gelen (Ermeni) arkadaşa katılıyorum’ dedi.

Kılıçdaroğlu yine yurtdışında Türkiye’yi eleştirirken, konuşma yaptığı binanın hemen önündeki PKK çadırına sessiz kalması da tepki çekti.

DEMOKRASİ YOKMUŞ

Strasburg’da Avrupa Konseyi’nce (AK) düzenlenen “Popülizm bir sorun mudur?” başlıklı panele katılan ve AK Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile ortak basın açıklaması yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Fransa’da, Almanya’da, Hollanda’da, İngiltere’de olayları yakından izlemeye çalışıyorsunuz.

Ülkemizin demokratik açıdan çok da sağlıklı bir yapıda olmadığını ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz” diye konuştu.

‘ARKADAŞIM’ DİYOR Kİ

Forumda Türkiye’yi eleştiren Ermeni gazeteciye destek veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Erivan’dan gelen arkadaşım diyor ki; uzun vadede popülistler başarıya ulaşamazlar. Doğru. Uzun vadede başarıya ulaşamazlar.

Vade içinde halk ağır bedeller öder. Dolayısıyla kendi halkınıza ağır bedeller ödetmek istemiyorsanız popülizmle mücadele edeceksiniz. Kürt sorunu çözülemedi. Uzun yıllardır çözülmüyor.

Çözülmesinin tek bir anahtarı var. Daha fazla demokrasi ve daha fazla özgürlük.

Demokrasiyi ve özgürlüğü batı standartlarında getirirseniz Kürt sorununu çözmüş olursunuz” diye konuştu.

PKK ÇADIRLI EV

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ortak basın açıklamasında ise  “Türkiye de Avrupa Konseyi’nin kurucuları arasında, dolayısıyla burada kendi evimizde, kendi sorunlarımızı rahatlıkla tartışabileceğimiz bir mecra olarak görüyoruz” dedi.

Toplantı yapılan binanın önündeki PKK’nın propaganda çadırı hatırlatılan Kılıçdaroğlu, “Evet bu konuda rahatsızlığım var ve bu konudaki görüşlerimi de Sayın Jagland ile görüşmemde ifade ettim” deemekle yetindi.

Kılıçdaroğlu’nun “Avrupa Konseyi binası önünde terör örgütü çadırının ne işi var” diyerek toplantıyı terk etmemesi, tam tersine ‘Kendi evimiz’ benzetmesi yapması kamuoyunda tepki çekti.

Jagland ise “Bu çadır kesinlikle Avrupa Konseyi uhdesinde değildir. Strasburg şehrinin sorumluluğunda olan bir çadırdır” diyerek kendini savundu.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER