(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde yeni Başkan Semih Furkan Koç

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi 4. Olağan Genel Kurulu Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye, tek aday olarak çıkan Semih Furkan Koç Gençlik Meclisi Başkanı seçildi. DİVAN BAŞKANLIĞINI GÖRÜM YAPTI Genel kurulun divan başkanlığını Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm üstlenirken katip üyeliklerini Tolga Ok, Halil Atay ve Metin Geldeşyaptı. Kongre […]

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde yeni Başkan  Semih Furkan Koç
10 Kasım 2017 - 13:02 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi 4. Olağan Genel Kurulu Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye, tek aday olarak çıkan Semih Furkan Koç Gençlik Meclisi Başkanı seçildi.

DİVAN BAŞKANLIĞINI GÖRÜM YAPTI
Genel kurulun divan başkanlığını Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm üstlenirken katip üyeliklerini Tolga Ok, Halil Atay ve Metin Geldeşyaptı. Kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

BAŞKAN UYAR BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ
Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, programın açılışında herkesi selamlayarak, milli birlik ve beraberliğin sürdürülmesi gerekliliğine dikkat çekti.

Başkan Adnan Uyar, farklılıkların her zaman devam edeceğine fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün, istiklalinin, istikbalinin ve bayrağının değişmeyeceğine söyledi.

Bunu başarmak için yeni nesiller yetiştirilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Uyar, Türkiye’yi sevme sevdasından, siyasi farklılıklara rağmen ülke birliğinden ve dirliğinden vazgeçilmemesi gerekliliğine vurgu yaptı.

Başkan Uyar, gençlerin ülkemizi çok sevdiğini ve ülkemize çok değer verdiğini hatırlatarak,  bu duygu ve düşünceyi gelecek nesillere de aktarmayı bir görev bilmeleri gerekliliğine belirtti.

Adnan Uyar, “Bugün burada gerçekleştirilecek seçimde eski ve yeni başkanın herhangi bir kaos içinde olmadan dostça kardeşçe yanyana oturuyor olabilmesinin hem şehrimize hem de ülkemize çok yakıştı”ğına dikkat çekti ve   kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak programa katılan herkese teşekkür etti.

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş

GELDEŞ MADDE BAĞIMLISI GENÇLERE DİKKAT ÇEKTİ
Başkan Uyar’ın ardından söz alan Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş, Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisinin Kocaeli gibi genç nüfus oranın yüksek olduğu bir ilde önemli bir misyona sahip olduğunu söyledi.

Metin Geldeş, yeni seçilecek başkan ve yönetimin bunun farkında olarak sadece protokol gençliğine yönelik değil, sokaklarda yatacak yeri olmayan maddi ve sosyal yönden zayıf, madde bağımlısı gençlere yönelikte iyileştirici çalışmalarda bulunmaları gerektiğine vurgu yaptı.

Kongrenin Kocaeli’ndeki gençlere hayırlı olması temennisinde bulunan Geldeş, Gençlik Meclisi Eski Başkanı Ozan Denli’ye çalışmalarından dolayı teşekkür ederken yeni seçilecek başkan ve yönetimine de görevlerinde başarılar diledi.

GENÇLER MÜCADELEYE KATILMALI
Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanı Batuhan Coşkundeniz ise, Türkiye’de genç olmanın çok zor olduğuna dikkat çekerek, bu durumun giderek iyileştiğine, gençlik hareketlerinin hızlandığını ve giderek daha da iyi geleceğini söyledi.

Bu hareketlenmelerin daha çok sokaklarda başladığına dikkat çeken Coşkundeniz, gençliğin bilgisayar başında internetten gelişmeyeceğine, Gençlik Meclisinden en büyük beklentisinin gençleri mücadeleye katmak olduğunu kaydetti.

GENÇLERİN BİRLİKTELİĞİNE VURGU YAPTI
Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç de konuşmasında, gençlerin birlikteliğine değinerek, bunun sadece ülke zor durumdayken, içeriden veya dışarıdan bir sıkıntıya düşeceği zaman değil, aynı zamanda ülkenin kalkınmasında, güçlenmesinde ve ekonomisine katkıda da söz konusu olduğunu söyledi.

Gençlerin her alanda ön planda olması gerekliliğine vurgu yapan Erinç, bu anlamda gerek şehrimizde gerekse ülkemizde tüm kent konseyi gençlik meclislerinin çalışmalarını önemsediğini belirtti.

Başkan Erinç, siyasi düşünce ve ideoloji gözetmeksizin ülkemiz için çalışmalar yürüten kent konseylerinin bu konuda çok başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Baki Özdemir da başarılı çalışmalarından dolayı Gençlik Meclisi 3. Dönem Başkanı Ozan Denli’ye Kocaeli adına teşekkür etti.

Yeni seçilecek gençlik meclisi başkanı ve yönetimini de tebrik eden Özdemir, başta gençler adına olmak üzere, sonucun ilimiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini temennisinde bulundu.

SEMİH FURKAN KOÇ BAŞKAN SEÇİLDİ
Konuşmaların ardından Semih Furkan Koç’un tek aday olduğu genel kurulda açık oylama yapıldı. Koç, çoğunluğun oyunu alarak Başkan seçildi. Genel kurulun ardından davetliler Koç ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

SEMİH FURKAN KOÇ’UN YÖNETİM KURULU
Semih Furkan Koç,İsmail Yaruk, Abdullah Erol, Abdullah Kösal, Alpay Çetin, Ammar Abdurrahman Eşit, Ayşe Kübra Aktaş, Berat Ebru Yücel, Berk Kuşdemir, Berkan Aslan, Burak Alüksel, Burak Şenoğlu, Cansel Soycan, Cihan Vardoğan, Emrah Koçal, Emre Çepel, Emre Tosun, Emrullah Yolasığmaz, Ensar Özdemir, Eyyüp Ensar Canşi, Furkan Bozan, Galip Fırat Taşkıran ,Gizem Yeni, Gökhan Durak, Hamdi Mert Metin, Kubilay Parıltı, Mazlum Yılmaz, Mehmet Aktan, Melike Çetin, Merve Alay, Muhammet Fatih Yıldız, Muhammet Sadık Vardoğan, Muharrem Yalçın, Mustafa Çalışkan, Osman Ersoylu, Rüstem Cenker Halat,Salih Sarıkaya, Selcan Turan, Selim Ordu, Selma Tümer, Seracettin Karaosmanoğlu, Serhat Güneş, Ufuk Günay, Uğur Akansu, Utku Karaloğlu, Ünal Yalçın Günay, Yakup Kaya,Yalçın Çınar, Yalçın Mert, Yasin Büte, Yusuf Çelik, Zeynep Bal, Zeynep Turşucu

Yoğun katılımın olduğu genel kurul toplantısına, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Eski Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Yürütme Kurulu Üyelerinden İMO Başkanı Tolga Ok, İzgiad Başkanı Yusuf Erenkaya, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Çölyak ve Pku Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, Gençlik Meclisi 3. Dönem Başkanı Ozan Denli, Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Baki Özdemir, Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Coşkundeniz, Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları adına Hasan Altıntaş, Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş, KBB Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığından Kubilay Parıltı, Kocaeli İMO Gençlik Kolları Başkanlığından İsmail Yaruk, Kocaeli Genç Tümsiad Başkanlığından Salih Sarıkaya, Kihmed’den Hamza Kırmızı, kent konseyi çalışma grubu başkanları, Gençlik Meclisi Genel Kurul Üyeleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

KOCAELİ, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER