(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Rusya: Her türlü saldırgana ‘kabul edilemez’ tahribatlar verebilecek güçteyiz

            Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Rus Nükleer Kuvvetleri’nin yüzde 74 oranında modern silah donanımına sahip olduğunu ve ellerinde füze savunma sistemleri olanlar da dahil, her türlü saldırgana kabul edilemez düzeyde bir tahribat verme kapasitesinde olduğunu söyledi. Rusya Savunma Bakanlığı’ndaki bir toplantıda konuşan Gerasimov “Hava ve deniz stratejik nükleer güçlerimizdeki […]

Rusya: Her türlü saldırgana ‘kabul edilemez’ tahribatlar verebilecek güçteyiz
08 Kasım 2017 - 0:30 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

 

 

 

 

 

 

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Rus Nükleer Kuvvetleri’nin yüzde 74 oranında modern silah donanımına sahip olduğunu ve ellerinde füze savunma sistemleri olanlar da dahil, her türlü saldırgana kabul edilemez düzeyde bir tahribat verme kapasitesinde olduğunu söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndaki bir toplantıda konuşan Gerasimov “Hava ve deniz stratejik nükleer güçlerimizdeki modern silah donanımı oranı yüzde 74’e kadar çıkarıldı” dedi.

Rus haber ajansı Sputniknews’in haberine göre Gerasimov açıklamalarına “Bugün stratejik nükleer güçlerimiz ellerinde füze savunma sistemleri olanlar da dahil her türlü saldırgana kabul edilemez düzeyde tahribat verme kapasitesine sahip” sözleriyle devam etti.

Gerasimov, silah kontrolü alanındaki uluslararası anlaşmalardaki kısıtlamalar çerçevesinde nükleer güçlerin askeri kapasitesini arttırma yönünde çalışmalar gerçekleştirdiklerini de belirtti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER