(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı: Artık temizlenme ve toparlanma dönemindeyiz

            AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadelede, hukuk kuralları neyi gerektiriyorsa onu yapacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ ile mücadeleye ilişkin olarak “Artık tamamen temizlenme, toparlanma dönemindeyiz” dedi. AK Parti Grup toplantısında konuşan Erdoğan, FETÖ’nün bankalarına para yatıranlar için “Bilerek yaptınız, şimdi ağlıyorsunuz. Atı alan […]

Cumhurbaşkanı: Artık temizlenme ve toparlanma dönemindeyiz
08 Kasım 2017 - 3:37 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

 

 

 

 

 

 

AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadelede, hukuk kuralları neyi gerektiriyorsa onu yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ ile mücadeleye ilişkin olarak “Artık tamamen temizlenme, toparlanma dönemindeyiz” dedi.

AK Parti Grup toplantısında konuşan Erdoğan, FETÖ’nün bankalarına para yatıranlar için “Bilerek yaptınız, şimdi ağlıyorsunuz. Atı alan Üsküdar’ı geçti” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

-Önümüzdeki yıl turizm açısından çok iyi bir yıl olacak.Türkiye sanayi alanında büyük atılımlar içinde.

-Perşembe günü bir hayalin gerçekleşmesine şahit olduk. Türkiye’nin otomobilini yapacak 5 babayiğidi tanıdık. Otombil projemiz için babayiğitlerimizi tebrik ediyoruz ve kendilerine başarılar diliyoruz. Türkiye’nin otomobili 4. atılımın lokomotifi olacak.

-AKM’nin yerine büyük bir eser koyacağız. Onun da tanıtımını yaptık.

“Yeni sistemlerle gümrükler daha şeffaf olacak”

-Gümrük Bakanlığı alınan tedbirlerle derlenip toparlanmıştı. Yeni sistemlerle gümrükler daha şeffaf olacak, daha hızlı ve daha düşük maliyetlerle izlenmesini sağlayacak. Bu sistem ticaret erbablarına kolaylık sağlayacak. Danışmanlık hizmeti de sunulacak bu firmalar için. Durmak yok yola devam. Bu anlayışla çalışan ihracat yapan herkesin yanındayız.

“3 Kasım seçimleri ülkemiz için bir milattır”

-Geçtiğimiz cuma günü 2002 seçimlerinin yıl dönümü idi. Parlementoda yüzde 63 gibi çoğunluğu elde ettik. Bu oran ülkemizin gördüğü en yüksek orandı. Milletimizin teveccühünü boşa çıkarmadık. Bu amaçla çalışan her kardeşimize teşekkür ediyorum.

-3 Kasım seçimleri ülkemiz için bir milattır. Yoklukların, sıkıntıların sona erdiği bir milattır. 15 yılda kazandırdığımız eserler Cumhuriyet döneminden daha etkin bir yönetimin işaretidir.

-2019 seçimleri en az 3 Kasım seçimleri kadar kritik olacaktır. Ülkemizin yeni yönetim mimarisini oluşturmak için şimdiden çalışmaya başladık.

FETÖ ile mücadele

-Bölgemizdeki gelişmeler, köklü bir yapılanmanın habercisidir. Bunlar rastgele gelişmeler değildir. Bunların hepsinin bizi ilgilendiren boyutları var. Türkiye, Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana belki de ilk kez oynanan oyunlara karşı kendi iradesini ortaya koymuştur. Milletimiz tercihini büyük ve güçlü Türkiye’den yana koymuştur.

– Milletimiz FETÖ denen ihanet çetesini 17-25 Aralık’ta teşhis etmişti. Çocuklarınızı bunların okullarında alın dediğimizde meydanlarda boşuna haykırmadık, bankanızda varsa paralarınızı çekin alın dediğimizde boşuna haykırmadık. Arabanızı evinizi satıp gittiniz oraya yatırdınız. Şimdi taksiratımız yoktu diye ağlıyorsunuz, kusura bakmayın atı alan üsküdar’ı geçti. Bunların hepsi biliniyor. Akıllı olanlar Türkiye’yi terk etti gitti, aklı yetmeyenler burada tuzağa düştü. Şimdi artık tamamen temizlenme, toparlanma dönemi içerisindeyiz. Yargı ile birlikte hukuk kuralları neyi gerektiriyorsa sonuna kadar yapıp yolumuza devam edeceğiz.

– Biz asırlık bir planı bozarak onların kolunu buduyoruz. Biz büyük bir millet olduğumuzu biliyoruz. Bunu 15 Temmuz’da görmüş olma bahtiyarlığı içerisindeyiz. Bize küfredenlere biz hukukun kapısını açıyoruz. Sonuna kadar tek millet, tek vatan, tek devlet diyeceğiz. Oyunları boza boza, senaryoları yırta yırta hedeflerimize ilerlemeyi sürdüreceğiz.

“Ana muhalefet partisinin foyası artık ortaya dökülmüştür”

– Siyasi rekabet bizi korkutmaz. Tam tersi şevkimizi artırır. Biz reform peşinde koşuyoruz. Anamuhalefet bunları engellemeye çalışıyor. Ana muhalefet partisinin foyası artık ortaya dökülmüştür… Yirmi yıl önce ne diyorlarsa bugün de aynısını söylüyorlar.

– Bayrak yarışında görevi bırakan arkadaşlarımıza, belediyelerden ayrılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kimse gücenmeyecek. Görevi biten arkadaşlarımız bu büyük aile içinde yeniden görevlerine devam edeceklerdir. Yeni göreve gelen arkadaşlarımızın görevlerinde başarılı olacaklarına inanıyoruz. Biz sürekli güncellenen sürekli yenilenen bir partiyiz. (TBMM)

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER