(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Güney Kore, Kuzey Koreli bankacıları kara listeye aldı

            Güney Kore, Kuzey Kore’nin deniz aşırı ülkelerde çalışan 18 yetkilisine yaptırım uyguladı. Güney Kore’nin Yonhap haber ajansı, Seul yönetiminin, Çin, Rusya ve Libya’da çalışan 18 üst düzey Kuzey Kore bankacılarını kara listeye aldığını duyurdu. Seul hükümeti, Kuzey Kore’ye uyguladığı tek taraflı yaptırımla Pyongyang yönetiminin nükleer ve füze programına para […]

Güney Kore, Kuzey Koreli bankacıları kara listeye aldı
07 Kasım 2017 - 3:39 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.

 

 

 

 

 

 

Güney Kore, Kuzey Kore’nin deniz aşırı ülkelerde çalışan 18 yetkilisine yaptırım uyguladı.

Güney Kore’nin Yonhap haber ajansı, Seul yönetiminin, Çin, Rusya ve Libya’da çalışan 18 üst düzey Kuzey Kore bankacılarını kara listeye aldığını duyurdu.

Seul hükümeti, Kuzey Kore’ye uyguladığı tek taraflı yaptırımla Pyongyang yönetiminin nükleer ve füze programına para akışının kesilmesini amaçlıyor.

Kara listeye alınanların ismi, Güney Kore Resmi Gazetesi’nde yayımlandı.

Güney Kore Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, deniz aşırı ülkelerde çalışan yetkililerin Kuzey Kore bankalarını temsil ettiklerini ve Pyongyang yönetiminin kitle imha silahlarını geliştirmek için ihtiyaç duyduğu parasal desteği sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Pyongyang yönetiminin eylül ayında yaptığı 6. ve en güçlü nükleer denemesinden sonra Kuzey Kore’nin petrol ithal etmesini önleyen yaptırım kararı almıştı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER