(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci,’Rakamlar gösteriyor ki yıl sonunda tüm zamanların rekorunu kıracağız’

‘Rakamlar gösteriyor ki yıl sonunda tüm zamanların rekorunu kıracağız’ Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, TRT’ye özel açıklamalarda bulundu. Tüfenkci, “Rakamlar gösteriyor ki yıl sonunda tüm zamanların rekorunu kırabileceğiz” dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TRT’ye özel açıklamalarda bulundu. Tüfenkci, ekim ayında artan ihracat ile ilgili olarak, “2017’de hedeflediğimiz 153 milyar doları şimdiden geçmemiz ve […]

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci,’Rakamlar gösteriyor ki yıl sonunda tüm zamanların rekorunu kıracağız’
07 Kasım 2017 - 2:47 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

‘Rakamlar gösteriyor ki yıl sonunda tüm zamanların rekorunu kıracağız’

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, TRT’ye özel açıklamalarda bulundu. Tüfenkci, “Rakamlar gösteriyor ki yıl sonunda tüm zamanların rekorunu kırabileceğiz” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TRT’ye özel açıklamalarda bulundu.

Tüfenkci, ekim ayında artan ihracat ile ilgili olarak, “2017’de hedeflediğimiz 153 milyar doları şimdiden geçmemiz ve yıl sonu itibariyle bütün zamanların rekorunu kırabilecek olmamız bizi sevindiriyor.” dedi.

Tüfenkci şunları kaydetti;

“Bunlar güzel gelişmeler ve bizim gibi özellikle ihracata dayalı büyümeyi önceleyen bir hükümet olarak ve bu noktadaki gelişmeler bizleri sevindiriyor. Almış olduğumuz tedbirlerin, ihracata vermiş olduğumuz teşviklerin meyvelerinin görünmesi de önemli. Bu sadece 2017 yılı için değil, 2017’de bizim orta vadeli planımızdaki hedeflediğimiz 153 milyar doları şimdiden geçmemiz ve yıl sonu itibariyle belki de bütün zamanların rekorlarını kırabilecek bir rekora ulaşabilme gayretimiz ve gelen sinyallerde bu yönde.”

Kaynak: TRTHABER 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER