(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği zihniyetlerden biri olan Mimarlar Odası yeni AKM projesini hazmedemedi

            ‘Yeni Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Projesi’nin tanıtımındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği zihniyetlerden biri olan Mimarlar Odası, projenin durdurulması için mahkemeye gideceklerini açıkladı. Gezi kalkışmasının başrollerinden biri olan ve dev projeleri engelleme girişiminde bulunan Mimarlar Odası yine devrede. Kanal İstanbul, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. Havalimanı gibi projelerin rafa […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği zihniyetlerden biri olan Mimarlar Odası yeni AKM projesini hazmedemedi
07 Kasım 2017 - 17:58 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

 

 

 

 

 

 

‘Yeni Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Projesi’nin tanıtımındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği zihniyetlerden biri olan Mimarlar Odası, projenin durdurulması için mahkemeye gideceklerini açıkladı.

Gezi kalkışmasının başrollerinden biri olan ve dev projeleri engelleme girişiminde bulunan Mimarlar Odası yine devrede.
Kanal İstanbul, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. Havalimanı gibi projelerin rafa kaldırılması için tehdit ve kanun dışı yollarla engel olmaya çalışan Mimarlar Odası bu sefer de dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni AKM projesine karşı olduklarını bugün yaptıkları açıklamayla ilan ettiler.
TEK ÇATLAK SES MİMARLAR ODASINDAN ÇIKTI
Yeni AKM projesiyle ilgili tek çatlak ses Mimarlar Odası‘nda çıktı. Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nin yıkılıp yeniden yapılmasına aklınca tepki gösteren Mimarlar Odası Başkanı Muhcu, projenin durulması için mahkemeye gideceklerini açıkladı.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İŞARET ETTİĞİ ZİHNİYET İŞBAŞINDA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün AKM projesi tanıtımında yaptığı konuşmada bazı zihniyetleri işaret etmişti. Bu zihniyetin ülkede taş üstüne taş koydurmamayı maharet sandığını ve dışarından destek aldıklarını ifade etmişti.
“Dünyanın dört bir yanında yine aynı lobinin uzantılarıyla karşılaştık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu zihniyetin her alanda karşılarına çıktığını belirterek, ülkede taş üstüne taş koydurmamayı maharet sanan, bunun için sistemin açıklarını, tüm zaaflarını kullanan, hatta dışarıdan da ciddi destek alan, adeta kurumsallaşmış bir lobinin bulunduğunu söylemişti.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu gün bu lobiyi tespit ve teşhir ettiklerini dile getiren Erdoğan, “Başbakan olduk, bu lobinin Türkiye’nin her işinde, her yerinde aynı faaliyeti gösterdiğini gördük. Cumhurbaşkanı olduk, Avrupa’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanında yine aynı lobinin uzantılarıyla karşılaştık. AKM’nin yeniden inşasına karşı çıkan zihniyetle Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesini engellemeye çalışan anlayış aynıdır. İstanbul’da inşa ettiğimiz yeni havalimanı ve diğer büyük projelerimizi engellemek için uğraşan güçlerle Suriye ve Irak’taki operasyonlarımızı sabote etmeye çalışan eller de aynıdır.” diye konuşmuştu.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER