(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

ABD’nin vize açıklamasına Türkiye’den yanıt

ABD vize işlemlerine tekrar başladı, çalışanlarının gözaltına alınmayacağı güvencesini aldıklarını söyledi. Türkiye ise “gerçeği yansıtmıyor” dedi, güvence verilmediğini duyurdu. Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği bu aşam saatlerinde vize işlemlerinin sınırlı ölçüde başladığını duyurdu. Büyükelçilik Twitter üzerinden yaptığı bu açıklamada “Çalışanlarımızın izinsiz gözaltına alınmayacağı yönünde Türk hükümetinden güvence aldık” ifadesini kullandı. Türkiye bu açıklamaya Washington Büyükelçiliği’nden gelen yazılı […]

ABD’nin vize açıklamasına Türkiye’den yanıt
07 Kasım 2017 - 3:17 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

ABD vize işlemlerine tekrar başladı, çalışanlarının gözaltına alınmayacağı güvencesini aldıklarını söyledi. Türkiye ise “gerçeği yansıtmıyor” dedi, güvence verilmediğini duyurdu.

Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği bu aşam saatlerinde vize işlemlerinin sınırlı ölçüde başladığını duyurdu. Büyükelçilik Twitter üzerinden yaptığı bu açıklamada “Çalışanlarımızın izinsiz gözaltına alınmayacağı yönünde Türk hükümetinden güvence aldık” ifadesini kullandı.

Türkiye bu açıklamaya Washington Büyükelçiliği’nden gelen yazılı açıklamayla yanıt verdi.

Yayınlanan mesajda, “Hükümetimiz devam eden dosyalarla ilgili herhangi bir güvence vermedi. söz konusu açıklamada güvenlik durumuna atıfta bulunulması yadırganmıştır ve gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi.

İşte o açıklamanın tam metni

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER