(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Trump: Acımızı ve duygumuzu kelimelerle anlatamayız

Asya turu kapsamında Japonya’da bulunan ABD Başkanı Trump, Teksas’taki silahlı saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. ABD Başkanı Donald Trump, Teksas eyaletinde bir kiliseye düzenlenen silahlı saldırı sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Trump, saldırıyı “şeytani bir davranış” sözleriyle tanımladığı açıklamasında, “Acımızı ve duygumuzu kelimelerle anlatamayız ve olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarının duygularını hayal dahi edemeyiz. […]

Trump: Acımızı ve duygumuzu kelimelerle anlatamayız
06 Kasım 2017 - 13:15 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.

Asya turu kapsamında Japonya’da bulunan ABD Başkanı Trump, Teksas’taki silahlı saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, Teksas eyaletinde bir kiliseye düzenlenen silahlı saldırı sonrası yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Trump, saldırıyı “şeytani bir davranış” sözleriyle tanımladığı açıklamasında, “Acımızı ve duygumuzu kelimelerle anlatamayız ve olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarının duygularını hayal dahi edemeyiz. Kalplerimiz kırıldı.” ifadelerini kullandı.

Donald Trump, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bunun gibi zor zamanlarda biz Amerikalıların en iyi yaptığı şey bir araya gelmektir. El ele tutuşuruz ve gözyaşlarımızla ve üzüntümüzle güçlü dururuz. Benim yönetimim eyalet ve yerel yetkililere tam destek vererek soruşturmayı destekliyor. Bütün Amerika, yaralılar ve aileleri için Tanrı’ya dua ediyor ve onların yanından ayrılmayacağız.”

Eyaletin Sutherland Springs bölgesinde silahlı bir kişi bir kiliseye girerek etrafa ateş açmış, saldırıda 26 kişi hayatını kaybetmiş ve en az 20 kişi de yaralanmıştı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER