(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Suudi Arabistan’da üst düzey 8 yetkiliyi taşıyan helikopter düştü

Suudi Arabistan İstihbarat eski başkanı Prens Mansur bin Mukrin dahil 8 üst düzey devlet yetkilisini taşıyan helikopter düştü. Helikopterde bulunanların tamamını hayatını kaybetti. Suudi Arabistan’da içinde bir prens ve üst düzey yetkililerin olduğu bir helikopterin düştüğü, helikopterdeki kişilerin hayatını kaybettiği bildirildi. Suudi Arabistan resmi televizyonunun haberine göre, Abha Bölge Emiri Yardımcısı Prens Mansur bin Mukrin […]

Suudi Arabistan’da üst düzey 8 yetkiliyi taşıyan helikopter düştü
06 Kasım 2017 - 0:31 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Suudi Arabistan İstihbarat eski başkanı Prens Mansur bin Mukrin dahil 8 üst düzey devlet yetkilisini taşıyan helikopter düştü. Helikopterde bulunanların tamamını hayatını kaybetti.

Suudi Arabistan’da içinde bir prens ve üst düzey yetkililerin olduğu bir helikopterin düştüğü, helikopterdeki kişilerin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suudi Arabistan resmi televizyonunun haberine göre, Abha Bölge Emiri Yardımcısı Prens Mansur bin Mukrin ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterin düştüğü, olayda prens ve beraberindeki heyetteki herkesin hayatını kaybettiği belirtildi.

AA’nın haberine göre Prens Mansur ile beraber helikopterde Emir vekili Selman el-Cerişi, Emirlik Genel Sekreteri Salih bin Abdullah el-Kadi, Asir Bölge Tarım Bölümü Başkanı Fehd el-Fertiş, Asir Bölgesi Polis Müdürü Binbaşı Salih bin Süleyman el-Kerzai ve diğer yetkililerin olduğu ifade edildi.

Olay ile ilgili henüz ayrıntılı bilgi verilmedi.

PRENS MANSUR BİN MUKRİN KİMDİR?

Prens Mansur, Kral Selman tarafından 29 Nisan 2015’te 1. Veliahtlıktan azledilen Prens Mukrin bin Abdülaziz’in oğluydu. Mukrin’den sonra tahtın sıradaki varisi Muhammed bin Nayif olmuştu. Ancak Prens Muhammed de 21 Haziran’da azledilmiş, yerine Kral Selman’ın oğlu 33 yaşındaki Muhammed bin Selman getirilmişti.

Prens Mansur aynı zamanda Suudi Arabistan İstihbarat örgütü eski başkanıydı.

ENKAZINA ULAŞILDI

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER