(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Menbiç’te halk terör örgütü PYD’ye karşı ayaklandı: Sizin için savaşmayacağız

Terör örgütü PKK/PYD’nin işgal ettiği Menbiç’te zorla silah altına aldığı yerel halk ayaklandı. 18-37 yaş arasındaki kadın ve erkekleri terör faaliyetlerinde kullanan PYD’ye karşı bölge halkı tarafından grev ve direniş başlatıldı. Suriye’de işgal ettiği yerlerde yaşayan halkı zorunlu olarak silah altına alarak savaştıran terör örgütü PKK/PYD’ye tepkiler dinmek bilmiyor. ABD başta olmak üzere emperyalist güçlerin […]

Menbiç’te halk terör örgütü PYD’ye karşı ayaklandı: Sizin için savaşmayacağız
06 Kasım 2017 - 1:31 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Terör örgütü PKK/PYD’nin işgal ettiği Menbiç’te zorla silah altına aldığı yerel halk ayaklandı. 18-37 yaş arasındaki kadın ve erkekleri terör faaliyetlerinde kullanan PYD’ye karşı bölge halkı tarafından grev ve direniş başlatıldı.

Suriye’de işgal ettiği yerlerde yaşayan halkı zorunlu olarak silah altına alarak savaştıran terör örgütü PKK/PYD’ye tepkiler dinmek bilmiyor.
ABD başta olmak üzere emperyalist güçlerin talimatıyla emrindeki militanları ölüme gönderen terör örgütü PKK/PYD, yeni militanlar kazanmak için işgal ettiği yerlerdeki 18-37 yaş arası erkek ve kadınları zorla silah altına alarak ölüme yolluyor.
MENBİÇ’TE HALK PKK/PYD ZULMÜNE İSYAN ETTİ
Yerel kaynaklardan gelen bilgilere göre terör örgütü PKK/PYD’nin binlerce sivili ölüm tehditleriyle zorla militanlaştırdığı Menbiç’te halk duruma isyan etti.
Menbiç genelinde halk PKK/PYD barbarlığına karşı direniş başlatırken, terör örgütü için savaşmak istemediklerini dile getirdiler.
Yerel halk, PKK/PYD terör örgütüne karşı genel grev kararı aldı.

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER