(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Başbakan Yıldırım’ın ABD’ye yapacağı ziyaretin ayrıntıları

Başbakan Yıldırım, 7-10 Kasım tarihleri arasında ABD’ye bir ziyaret gerçekleştirecek. Başbakan Binali  Yıldırım, 7-10 Kasım’da ABD’de temaslarda bulunacak. Başbakan Yıldırım’ın ziyaretinin ayrıntıları netleşmeye başlıyor. Yıldırım’ın, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile yapacağı görüşmede, terörle mücadele, ikili siyasi, ekonomik ve askeri ilişkilerin yanı sıra vize sorununun çözümü ele alınacak. ABD’de yeni yönetimin göreve gelmesinden ve yaşanan vize […]

Başbakan Yıldırım’ın ABD’ye yapacağı ziyaretin ayrıntıları
06 Kasım 2017 - 11:16 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

Başbakan Yıldırım, 7-10 Kasım tarihleri arasında ABD’ye bir ziyaret gerçekleştirecek.

Başbakan Binali  Yıldırım, 7-10 Kasım’da ABD’de temaslarda bulunacak.

Başbakan Yıldırım’ın ziyaretinin ayrıntıları netleşmeye başlıyor.

Yıldırım’ın, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile yapacağı görüşmede, terörle mücadele, ikili siyasi, ekonomik ve askeri ilişkilerin yanı sıra vize sorununun çözümü ele alınacak.

ABD’de yeni yönetimin göreve gelmesinden ve yaşanan vize sorununun ardından Türkiye’den ABD’ye başbakan düzeyinde gerçekleştirilecek ilk ziyaret olacak.

Başbakan Binali Yıldırım, 7-10 Kasım’da ABD’ye bir ziyaret gerçekleştirecek, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşecek.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşecek

Yıldırım’ın, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile yapacağı görüşmenin yanı sıra, Washington ve New York’ta kanaat önderleri, Türk ve akraba toplulukları ile Müslüman ve Yahudi toplumu temsilcileri, medya mensupları, yatırımcılar ve iş adamlarıyla bir araya gelmesi öngörülüyor.

Başkan Yardımcısı Pence ile yapılacak görüşmelerde, ikili siyasi, ekonomik ve askeri ilişkilerle, Suriye, Irak dahil bölgesel konuların yanı sıra ortak gündemde yer alan başta FETÖ, DEAŞ, PYD/YPG olmak üzere terörle mücadele, sığınmacılar meselesi ve vize sorununun çözümü konularında görüş alışverişinde bulunulması planlanıyor.

Görüşmelerin, ABD ile bazı konulardaki görüş farklılıklarının giderilmesi ve iş birliğinin ilerletilmesi yönündeki ortak çabaların sürdürülmesine katkı sağlaması hedefleniyor.

Başbakan Yıldırım’ın ziyareti, Türkiye’nin dış politikasına ilişkin temel mesajlar ile Türkiye’nin bölgesinde ve dünyadaki rolü ile ekonomik ve ticari potansiyelinin vurgulanması açısından da önemli bir fırsat oluşturacak.

Ziyaret sırasında Başbakan Yıldırım’a Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak eşlik edecek.

Kaynak: AA/TRT Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER